• * Na Maku zamiast klawisza Alt używaj Ctrl+Option(⌥)

alert 24

zgłoś

interwencję

  • logowanie / rejestracja Twoje konto
    logowanie / rejestracja
  • * Na Maku zamiast klawisza Alt używaj Ctrl+Option(⌥)

Reklama

Akcja policji w Małopolsce: 26 pijanych za kierownicą

Reklama

Małopolska policja przeprowadziła dużą akcję „Alkohol i narkotyki”, sprawdzając trzeźwość ponad 14,5 tysiąca kierowców.


Akcja miała na celu zapewnienie bezpieczeństwa na drogach. Niebezpieczeństwo jazdy po spożyciu alkoholu jest szczególnie podkreślane w tym okresie, kiedy wiele osób przemieszcza się, korzystając z zimowego odpoczynku.

Mundurowi ujawnili 26 prowadzących pojazd pod wpływem alkoholu oraz 2 prowadzących pojazd pod wpływem narkotyków.  
„W województwie małopolskim trwają ferie. W tym szczególnym czasie zimowego odpoczynku przypominamy, aby przemieszczając się po drogach nie wsiadać za kierownicę po spożyciu alkoholu.Kierowanie w takim stanie jest bardzo niebezpieczne i kończy się zatrzymaniem prawa jazdy oraz uniemożliwieniem dalszej jazdy” - informują policjanci.