Reklama
27 czerwca 2026, sobota
Akcja policji w Małopolsce: 26 pijanych za kierownicą
- Redakcja eFO
- 14 lutego 2024
- 06:34
Reklama
Małopolska policja przeprowadziła dużą akcję „Alkohol i narkotyki”, sprawdzając trzeźwość ponad 14,5 tysiąca kierowców.
Akcja miała na celu zapewnienie bezpieczeństwa na drogach. Niebezpieczeństwo jazdy po spożyciu alkoholu jest szczególnie podkreślane w tym okresie, kiedy wiele osób przemieszcza się, korzystając z zimowego odpoczynku.
Mundurowi ujawnili 26 prowadzących pojazd pod wpływem alkoholu oraz 2 prowadzących pojazd pod wpływem narkotyków.
„W województwie małopolskim trwają ferie. W tym szczególnym czasie zimowego odpoczynku przypominamy, aby przemieszczając się po drogach nie wsiadać za kierownicę po spożyciu alkoholu.Kierowanie w takim stanie jest bardzo niebezpieczne i kończy się zatrzymaniem prawa jazdy oraz uniemożliwieniem dalszej jazdy” - informują policjanci.