Agresor złamał zakaz i pojechał za kratki

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   16 września 2020 13:43

Sąd Rejonowy w Oświęcimiu aresztował tymczasowo 51-letniego sprawcę przemocy domowej. Agresor złamał prokuratorski zakaz zbliżania się do swojej matki.

Niespełna dwa miesiące temu policjanci z Komisariatu Policji w Zatorze wszczęli dochodzenie przeciwko 51-latkowi z Przeciszowa. Kryminalni podejrzewali, że mężczyzna znęca się nad swoją 70-letnią matką.

„W efekcie przeprowadzonych czynności oraz zebranych dowodów funkcjonariusze potwierdzili fakty świadczące o znęcaniu fizycznym i psychicznym, w związku z czym przedstawili 51-latkowi zarzut” – mówi aspirant sztabowa Małgorzata Jurecka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Prokurator zadecydował wówczas, że zastosuje wobec podejrzanego nakaz opuszczenia miejsca zamieszkania, zakaz zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzoną oraz dozór policyjny.

Kilka dni temu mężczyzna złamał prokuratorskie zakazy i przyszedł do domu 70-letniej matki. Wszczął awanturę i groził jej śmiercią. Interweniowali policjanci, którzy zatrzymali 51-latka i umieścili go w policyjnej celi.

Prokurator wystąpił do Sądu Rejonowego w Oświęcimiu z wnioskiem o tymczasowy areszt dla agresora. Sąd przychylił się do tego wniosku. Najbliższe trzy miesiące przeciszowianin spędzi za kratkami.

„Apelujemy, aby osoby pokrzywdzone przerwały łańcuch przemocy jak najszybciej.  Pomocą służy wiele instytucji. Należy tylko zacząć działać. Kierujemy też swój apel o przerwanie przemocy do osób, które są jej świadkami. Najczęściej to sąsiedzi lub najbliższa rodzina. Informując o przemocy w rodzinie, swoją postawą dają siłę i wsparcie pokrzywdzonym” – tłumaczy rzecznik prasowa oświęcimskiej policji.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa