ABC cukrzycy bez powikłań

0 Robert Tomasiewicz  |   Fakty  |   19 września 2017

Polskie Stowarzyszenie Diabetyków prowadzi ogólnopolską akcję edukacyjną na temat cukrzycy. 20 września zaprasza do Ośrodka Kultury w Brzeszczach.

Najlepiej o tym jak ważna jest świadomość odnośnie cukrzycy świadczą liczby. W Polsce choruje na nią około trzy miliony ludzi. Z powodu powikłań związanych z cukrzycą rocznie umiera ponad 20 tysięcy ludzi.

Wielu ludzi trafia do lekarzy zbyt późno. Według danych jedna trzecia chorujących nie jest tego świadoma.

– Często zgłaszają się do lekarza wtedy, kiedy dochodzi już do groźnych powikłań – czytamy w komunikacie organizatora – Jednym z największych wyzwań leczenia cukrzycy jest utrzymanie odpowiedniego poziomu cukru we krwi. Szczególnie groźny jest stan, kiedy wzrasta ponad poziom prawidłowy, czyli hiperglikemia.

Ryzyko cukrzycy rośnie z wiekiem. 55. rok życia uznaje się za granicę, po której prawdopodobieństwo choroby wzrasta, dlatego tak ważne jest, aby właśnie ci pacjenci posiadali wiedzę na temat możliwych powikłań cukrzycy.

Spotkanie w powiecie oświęcimskim odbędzie się w środę 20 września o godzinie 15 w Ośrodku Kultury w Brzeszczach. Wstęp jest bezpłatny.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
KalendariumArchiwa