A. Duda: Wyjaśniłem prezydentowi Izraela powody mojej nieobecności na obchodach w Jerozolimie – FILM

x-news / Agencja TVN  |   Fakty  |   27 stycznia 2020 14:10

Prezydent Andrzej Duda poinformował, że podczas spotkania z prezydentem Izraela Re’uwenem Riwlinem wyjaśnił mu powody swej nieobecności w Jerozolimie podczas niedawnej uroczystości upamiętniającej rocznicę wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau.

Politycy rozmawiali przed głównymi uroczystościami upamiętniającymi rocznicę, organizowanymi w muzeum obozu Auschwitz w Oświęcimiu. Andrzej Duda podkreślił, że organizatorzy uroczystości w instytucie Yad Vashem pominęli wkład Polaków w walkę z hitlerowskimi Niemcami, państwem odpowiedzialnym za holokaust.

 

 

Wagę więzi między Polską i Izraelem a zarazem konieczność rzetelnego badania historii bez ingerencji ze strony polityków podkreślił prezydent Izraela Re’uwen Riwlin po spotkaniu z Andrzejem Dudą. Prezydenci rozmawiali przed rozpoczęciem głównych uroczystości upamiętniających 75. rocznicę wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu Auschwitz-Birkenau.

Riwlin zwrócił uwagę na konieczność przeciwdziałania narastającej na całym świecie nostalgii na faszyzmem.

„Nakazem chwili jest przeciwstawienie się antysemityzmowi, rasizmowi i tęsknotom faszystowskim, które podnoszą głowę i zagrażają fundamentom demokracji – powiedział”

Jednocześnie zaprosił Andrzeja Dudę do złożenia wizyty w Jerozolimie.


 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa