95-latka błąkała się nocą po Oświęcimiu

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   23 lipca 2018 11:58

Blisko stuletnia oświęcimianka błąkała się nocą po Rynku Głównym w Oświęcimiu. Kobieta straciła orientację i nie potrafiła wrócić do domu.

Wczoraj przed północą 25-letni mieszkaniec miasta powiadomił oficera dyżurnego Komendy Powiatowej w Oświęcimiu, że w sercu miasta dostrzegł wyjątkowo zdezorientowaną staruszkę.

Seniorka przyznała, że cierpi na zaniki pamięci. Wyszła z domu i nie potrafiła do niego wrócić. Młodzieniec zaopiekował się kobietą do przyjazdu patrolu, który pojawił się po krótkiej chwili.

Policjanci zaprosili oświęcimiankę do radiowozu. Ustalili, gdzie mieszka 95-latka i odwieźli ją do domu.

„Młodemu mieszkańcowi Oświęcimia, który zainteresował się losem starszej pani, należą się podziękowania. Jego prawidłowa reakcja spowodowała, że seniorka trafiła do swojego domu i nie było potrzeby uruchamiania procedury poszukiwawczej – mówi aspirant sztabowy Małgorzata Jurecka, rzeczniczka komendanta powiatowego policji w Oświęcimiu.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa