93-latka chciała wyjść przez okno. Uratowali ją dzielnicowi

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   15 września 2020 13:39

Seniorka z Kęt chciała wyjść przez okno z domu jednorodzinnego. Kobieta zamierzała wybrać się na spacer. Zareagowały dwie kęczanki, a następnie dzielnicowi.

Mieszkanki Kęt dostrzegły 93-latkę, która siedziała na parapecie okna, około trzy metry nad ziemią. Natychmiast powiadomiły oficera dyżurnego Komisariatu Policji w Kętach.

„Najbliżej wskazanej posesji byli dwaj dzielnicowi. Aspirant sztabowy Dariusz Kubica i starszy sierżant Łukasz Medyński natychmiast zlokalizowali budynek, gdzie zastali dwie sąsiadki oraz seniorkę siedzącą na zewnętrznym parapecie okna” – relacjonuje aspirant sztabowa Małgorzata Jurecka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

93-latka z rozbrajającą szczerością poinformowała policjantów, że chciała iść na spacer, a drzwi do domu były zamknięte. Funkcjonariusze natychmiast przystąpili do działania.

„Jeden wspiął się po plecach drugiego i w ten sposób dostał do okna, po czym bezpiecznie zdjął staruszkę” – dodaje policjantka.

Seniorka mieszka sama, jednak kilka razy dziennie przychodzi do niej opiekunka, która się nią zajmuje. Mundurowi wezwali kobietę na miejsce, a ta przejęła pieczę nad podopieczną.

„Na podziękowania za prawidłową reakcję zasługują mieszkanki Kęt, które widząc niebezpieczną sytuację natychmiast powiadomiły policję i zostały z kobietą do czasu przyjazdu dzielnicowych” – komentuje rzecznik prasowa.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa