76. rocznica zakończenia działań wojennych na terenie gminy Brzeszcze

Redakcja eFO  |   Fakty  |   22 stycznia 2021 05:30

Burmistrz Brzeszcz zaprasza mieszkańców, przedstawicieli instytucji oraz organizacji społecznych działających na terenie gminy Brzeszcze do uczczenia 76. rocznicy opuszczenia Brzeszcz przez niemieckich okupantów oraz oddania hołdu ofiarom II wojny światowej.

Złożenie kwiatów odbędzie się w środę 27 stycznia przy pomniku „Ku czci ofiar podobozu Jawischowitz” w parku miejskim w Brzeszczach przy ul. Dworcowej, w godzinach 9-9.30.

Oddanie hołdu ofiarom byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady KL Auschwitz-Birkenau oraz jego podobozów będzie możliwe także przed budynkiem byłej Karnej Kompanii Kobiet KL Auschwitz – Bor/Budy.

Miejscem Pamięci opiekuje się Fundacja Pobliskie Miejsca Pamięci Auschwitz-Birkenau, która zaprasza do złożenia kwiatow i zniczy w godzinach 1-13.

Ze względu na obostrzenia związane z pandemią koronawirusa obie uroczystości będą miały charakter indywidualny, bez oficjalny przemówień. Prosimy o zachowanie wytycznych sanitarnych.

 

Zobacz również:

Uroczystości 76. rocznicy wyzwolenia Auschwitz. Głos ocalonych tylko online

 

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Zaszczepisz się przeciwko COVID-19?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .