60-latek spowodował wypadek drogowy. Poszkodowany był pijany – FOTO

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   19 października 2020 13:03

Miał prawie dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu, a mimo to prowadził samochód. W Zatorze wydarzył się poważny wypadek drogowy.

Do zdarzenia doszło w niedzielny wieczór na ulicy Grabskiego. 60-latek z Nowego Targu wyjeżdżał bmw z parkingu restauracji i nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu peugeotowi, prowadzonemu przez 24-letniego Ukraińca. Bmw uderzyło w peugeota, a następnie w stojące na skrzyżowaniu audi, za kierownicą którego siedział mieszkaniec Chełmka.

W karambolu obrażeń ciała doznała pasażerka peugeota. Ratownicy medyczni z pogotowia ratunkowego postanowili wezwać do niej śmigłowiec ratunkowy.

Bmw sprawcy wypadku. Fot. Policja

Podczas rutynowej kontroli stanu trzeźwości kierowców okazało się, że młody obywatel Ukrainy jest pijany. Miał 1,90 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Prosto z miejsca wypadku trafił do celi w Komendzie Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

24-latek, gdy wytrzeźwieje, usłyszy zarzut prowadzenia samochodu pod wpływem alkoholu. Grożą mu surowe konsekwencje finansowe, kara do dwóch lat więzienia i czasowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Rozbite audi. Fot. Policja

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Jak oceniasz ofertę kulturalną powiatu?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .