500 tysięcy złotych na realizację pomysłów

Materiał zlecony  |   Fakty  |   11 stycznia 2020 06:00

Działasz w organizacji pozarządowej? Masz pomysł na organizację ciekawego wydarzenia, ale zastanawiasz się skąd pozyskać pieniądze na ten cel?

Zastanawiasz się skąd pozyskać pieniądze na to, by spotkanie było atrakcyjne i zainteresowało sporą liczbę osób? Właśnie nadarza się doskonała okazja, by wartościowe plany wcielić w życie. Wszystko za sprawą konkursu „Małopolska – tu technologia staje się biznesem”.

Wystartował konkurs

Z początkiem roku Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego uruchomił konkurs ofert „Małopolska – tu technologia staje się biznesem”. To już ósma edycja konkursu, na którego realizację przeznaczono 500 tysięcy złotych. 

Na pewno jego założenia oraz możliwość pozyskania dofinansowania jest w stanie przyciągnąć uwagę organizatorów wydarzeń i spotkań technologicznych, a także przedsięwzięć z branży kreatywnej. 

Dobre doświadczenia

Województwo Małopolskie uruchamiając konkurs liczy, że skorzystają na nim małopolskie środowiska start-upowe i kreatywne. Drogą prowadzącą do tego celu jest podniesienie atrakcyjności i potencjału wydarzeń i spotkań służących pozyskiwaniu wiedzy, rozwijaniu kompetencji i nabywaniu nowych umiejętności. 

Przygotowane dzięki tym środkom wydarzenia posłużą także nawiązywaniu kontaktów biznesowych przez osoby i firmy, działające w obszarach nowoczesnych technologii oraz w branżach kreatywnych.

Ambitne oczekiwania pomysłodawców konkursu są uzasadnione, bo opierają się na pozytywnych doświadczeniach z lat ubiegłych. Od 2013 roku przy udziale środków z poprzednich edycji tego konkursu zorganizowano ponad 120 przedsięwzięć, w których uczestniczyło blisko 100 tys. osób. Wśród wspieranych wydarzeń znalazło się już wiele cenionych i rozpoznawalnych. Wymieńmy tu m.in. Smogathon, TEDxKazimierz, #digital fest, program pre-akceleracyjny Dragons Cave, warsztaty InnoMaker.

 

 

Ważne terminy

Aby wziąć udział w konkursie wszyscy zainteresowani mogą składać oferty do 24 stycznia 2020 roku, godz. 16:00. Żeby pozyskać szczegółową wiedzę na jego temat i rozwiać wszystkie wątpliwości warto wziąć udział w spotkaniu informacyjnym, które odbędzie się we wtorek 14 stycznia o godz. 11:00 w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Małopolskiego (ul. Racławicka 56, Kraków, sala 414, IV piętro). Spotkanie jest otwarte dla wszystkich chętnych, jednak wymagana jest wcześniejsza elektroniczna rejestracja za pośrednictwem formularza

Adresaci konkursu

Udziałem w konkursie powinny być zainteresowane przede wszystkim organizacje pozarządowe aktywnie działające w społeczności start-upowej, których celem jest rozwój tego środowiska, promowanie przedsiębiorczych postaw i nowoczesnych technologii. Zachęcamy do uczestnictwa również podmioty, których celem jest przede wszystkim rozwój przedsiębiorczości w branżach kreatywnych.

Na co dofinansowanie?

W ramach konkursu wsparcie można uzyskać na organizację wydarzeń i spotkań technologicznych oraz aktywności służących rozwojowi sektora kreatywnego. Na dofinansowanie mogą liczyć m.in. konferencje, seminaria, spotkania networkingowe, warsztaty tematyczne czy spotkania dotyczące branż kreatywnych i designu.

Szczegółowe informacje o konkursie, w tym niezbędne dokumenty aplikacyjne, są dostępne w Biuletynie Informacji Publicznej – BIP Malopolska.

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa