Kolejni zakażeni w Małopolsce, 325 osób z naszego powiatu na kwarantannie – RAPORT

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   24 marca 2020 16:26

Badania potwierdziły kolejnych 10 zakażeń koronawirusem w Małopolsce. Aktualnie liczba zakażonych wynosi 43 i nie obejmuje mieszkańców naszego powiatu.

Potwierdzenia zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 dotyczą mieszkańców powiatu myślenickiego. To kobieta i mężczyzna w sile wieku oraz niepełnoletni.

„Badania potwierdziły zakażenie także u dwojga mieszkańców powiatu wadowickiego – kobiety i mężczyzny w sile wieku – oraz dwojga niepełnoletnich mieszkańców powiatu nowosądeckiego, a także młodej kobiety z powiatu brzeskiego” – informuje biuro prasowe wojewody małopolskiego

Ta ósemka zakażonych czuje się dobrze i przebywa aktualnie w izolacji domowej.

„Zakażenie koronawirusem stwierdzono również u kobiety w sile wieku z powiatu wadowickiego i mężczyzny w sile wieku z powiatu gorlickiego. Te dwie osoby zostały skierowane do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, ich stan jest stabilny” – podają służby prasowe Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Na dzień 23 marca w powiecie oświęcimskim kwarantanną objętych było 325 osób.

AKTUALIZACJA, GODZINA 17.30

Kolejnych pięć przypadków potwierdzonych przypadków koronawirusa.

Jak informuje biuro prasowe wojewody, potwierdzenia dotyczą mieszkańców Krakowa:
– starszej kobiety skierowanej do Szpitala Uniwersyteckiego, jej stan jest dobry,
– młodego mężczyzny przebywającego w izolacji domowej, czuje się dobrze,
– młodego mężczyzny skierowanego do Szpitala Uniwersyteckiego, jego stan jest dobry,
– mężczyzny w sile wieku przebywającego w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie, jego stan jest stabilny.

„Zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 stwierdzono również u młodego mężczyzny z powiatu nowosądeckiego, który przebywa w izolacji domowej, czuje się dobrze. Aktualnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 48 osób” – informuje służba prasowa Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego.

AKTUALIZACJA, GODZINA 19.40

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnej osoby. Tym razem chodzi o mężczyznę w sile wieku, mieszkańca powiatu bocheńskiego. Jego stan jest dobry.

Aktualnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 49 osób.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa