346 osób z powiatu na kwarantannie, w Małopolsce 51 zarażonych – RAPORT

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   25 marca 2020 14:01

W związku z epidemią koronawirusa do wczoraj 346 osób z powiatu oświęcimskiego przebywało na kwarantannie. Zdecydowana większość na domowej.

Podajemy ogólną liczbę objętych kwarantanną w całym powiecie, tym razem bez rozbicia na poszczególne gminy.

„Chodzi o to, by nie doprowadzić do sytuacji, gdy w małych miejscowościach osoby te mogłyby być stygmatyzowane przez innych mieszkańców” – powiedział Faktom Oświęcim dzisiaj przed południem Zbigniew Starzec, wicewojewoda małopolski.

W skali całego województwa służby sanitarne potwierdziły 51 przypadków zakażenia koronawirusem. Ostatnie dwaj pacjenci, o których biuro prasowe wojewody poinformowało dzisiaj, są mieszkańcami powiatu tarnowskiego i Krakowa.

„Pierwszy przebywa w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie, jego stan jest dobry” – podaje Joanna Paździo, rzecznik prasowa Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Z kolei młody mieszkaniec Krakowa nie wymaga aktualnie hospitalizacji i jest w domu. Czuje się dobrze.

Ważne

Nowy koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19.

Choroba objawia się najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni, zmęczeniem. Jeżeli masz te objawy i mogłeś / mogłaś mieć styczność z osobami zarażonymi nie idź do lekarza lub SOR – pozostań w domu i zadzwoń do sanepidu lub innych jednostek specjalnie powołanych na czas pandemii:

– 800 190 590 – numer infolinii Narodowego Funduszu Zdrowia dotyczącej postępowania w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem,
– 604 197 624 lub 33 843 09 28 – telefony całodobowe do Powiatowej Państwowej Inspekcji Sanitarno-Epidemiologicznej w Oświęcimiu,
– 33 844 89 80 – telefon całodobowy do Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Oświęcimiu.

 

Więcej informacji na temat koronawirusa można uzyskać pod hashtagiem:

#koronawirus

Komentarze
  • 26 marca 2020 17:30

    ewelcia753

    A szkoda, bo ludzie się nie stosują do kwarantanny i chodzą na zakupy, narażają innych (jak u nas w gminie). Do kogo zgłaszać takie przypadki, bo policja odsyła do sanepidu, a sanepid nie zamierza kiwnąć palcem?

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . . . . . . . . . . . .
This error message is only visible to WordPress admins

Warning: The account for faktyoswiecim needs to be reconnected.
Due to Instagram platform changes on March 31, 2020, this Instagram account needs to be reconnected to allow the feed to continue updating. Reconnect on plugin Settings page

. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa