26. finał WOŚP 2018 w powiecie oświęcimskim

Jola Wodniak  |   Fakty  |   13 stycznia 2018 10:25

Przed nami kolejny, 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Sprawdź, co się będzie działo podczas finału w powiecie oświęcimskim.

“W najbliższym finale skupimy się na pozyskaniu wsparcia dla podstawowych oddziałów neonatologicznych” – powiedział Jurek Owsiak, prezes zarządu WOŚP – “Wybór celu finału to każdego roku najtrudniejsza decyzja, jaką musi podjąć zarząd naszej fundacji”.

Przez cały czas napływają do fundacji WOŚP sygnały i informacje o tym, jakie są braki w szpitalach, jakie dziedziny medycyny wymagają pilnej interwencji. Piszą lekarze, personel medyczny, autorytety w świecie medycyny, ale często także pacjenci i rodzice dzieci leczonych w szpitalach.

“Potrzeby są ogromne, a my, wybierając temat każdej zbiórki, musimy być pewni, że przy pomyślnym wyniku finału uda nam się postawione cele zrealizować. A to nie jest łatwe, wszyscy zwłaszcza w ostatnich dniach widzimy, z jak wieloma bolączkami boryka się dziś cały system ochrony zdrowia w Polsce” – dodaje prezes zarządu fundacji.

Sprawdź program 26.finału w Twojej okolicy
26. Finał WOŚP w Chełmku
26. Finał WOŚP w Kętach
26. finał WOŚP w Oświęcimiu
26. Finał WOŚP w Polance Wielkiej
26. Finał WOŚP w Przeciszowie

W tym roku WOŚP zagra dla wyrównania szans w leczeniu noworodków. Za kilka dni WOŚP zacznie grać w Pekinie, później w Szanghaju, Sydney, Tokio i innych miejscach na świecie. Czy to oznacza, że Chińczycy będą zbierać pieniądze dla polskich noworodków? Jakie przedmioty będą licytowane na aukcji w Chinach?

Zapraszamy naszych czytelników do wzięcia udziału w ankiecie

Jaką kwotę wrzucisz podczas 26. finału WOŚP?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Koszulka Roberta Lewandowskiego

Przypominamy, że koszulkę klubową Roberta Lewandowskiego z autografem piłkarza można wylicytować na aukcji na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Koszulkę z autografem piłkarskiej gwiazdy kupiła Dorota Niedziela, poseł ziemi oświęcimskiej rodem z Kęt. To właśnie parlamentarzystka przekazała ten fant na aukcję Allegro. Ten cenny dla każdego kibica fant znajduje się na aukcji Allegro Charytatywni.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa