20 milionów złotych na drugi etap prac – FOTO

Redakcja FO  |   Fakty  |   21 lutego 2020 10:26

20 milionów złotych będzie kosztował drugi etap budowy Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Oświęcimiu. Łączna kwota inwestycji przekroczy 51 mln zł.

Aktualnie w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Oświęcimiu mieszczą się szkoła podstawowa, branżowa szkoła pierwszego stopnia, szkoła specjalna przysposabiająca do pracy oraz internat. Obecnie SOSW w Oświęcimiu funkcjonuje w dwóch lokalizacjach. Szkoła podstawowa wraz z internatem przy ulicy Obozowej. branżowa szkoła pierwszego stopnia, szkoła specjalna przysposabiająca do pracy – przy ulicy Kościelnej.

Pierwszy etap budowy nowej siedziby przy ulicy Obozowej ruszył w połowie 2018 roku. Objął przebudowę i rozbudowę budynku byłej powiatowej szkoły budowlanej na osiedlu Zasole. Kosztował prawie 17,5 mln zł.

 

 

Ta część budynku zostanie przeznaczona dla uczniów Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy oraz Branżowej Szkoły Specjalnej I stopnia. Wykonano m.in. aulę na potrzeby imprez okolicznościowych i przedstawień artystycznych. Powstał basen przeznaczony do celów rehabilitacyjnych i do pływania oraz część administracyjna.

 

 

W ramach drugiego etapu zadania powstaną stołówka z kuchnią dla całego kompleksu, główna świetlica oraz pomieszczenia administracyjne Szkoły Podstawowej, strefa z pomieszczeniami przeznaczonymi na terapię i rehabilitację najmłodszych dzieci, wydzielona funkcjonalnie strefa z pomieszczeniami do terapii i rehabilitacji dzieci autystycznych i dzieci z głębokim upośledzeniem. Ponadto powstanie internat oraz pomieszczenia do hydroterapii.

 

 

Ta część inwestycji będzie kosztowała 20,2 mln zł. Podobnie jak I etap, także  prowadzony będzie przez oświęcimską firmę KOMABUD.

Etap trzeci przeznaczony dla uczniów Szkoły Podstawowej z klasopracowniami 8-osobowymi wyposażonymi w aneksy kuchenne i łazienki oraz klasami i pracowniami 16-osobowymi, z aulą z widownią na 160 miejsc i biblioteką.

 

 

Więcej o inwestycji w załączniku

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . . . . . . . . . . . .
This error message is only visible to WordPress admins

Warning: The account for faktyoswiecim needs to be reconnected.
Due to Instagram platform changes on March 31, 2020, this Instagram account needs to be reconnected to allow the feed to continue updating. Reconnect on plugin Settings page

. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa