• * Na Maku zamiast klawisza Alt używaj Ctrl+Option(⌥)

alert 24

zgłoś

interwencję

  • logowanie / rejestracja Twoje konto
    logowanie / rejestracja
  • * Na Maku zamiast klawisza Alt używaj Ctrl+Option(⌥)

Reklama

180 osób ma szansę wrócić na rynek pracy

Reklama

Trzy miliony złotych wart jest projekt aktywizacji bezrobotnych w powiecie oświęcimskim, dofinansowany przez Unię Europejską (UE) kwotą 2,7 mln zł.


W całej Małopolsce program ma objąć pięć tysięcy osób. Na pomoc w znalezieniu przez nich pracy lub założenie własnej działalności gospodarczej unia przeznaczyła łącznie 90 mln zł.

W projekcie bierze udział 21 małopolskich urzedów pracy, w tym Powiatowy Urząd Pracy (PUP) w Oświęcimiu. W spotkaniu w Krakowie, podczas którego wicemarszałek Józef Gawron wręczył stosowne umowy dofinansowania uczestniczył Józef Kała, dyrektor oświęcimskiego PUP i starosta Andrzej Skrzypiński.
„Realizowany przez PUP w Oświęcimiu projekt jest adresowany zwłaszcza do osób długotrwale bezrobotnych, w tym po 50. roku życia, migrantów, niepełnosprawnych, także osób młodych, które mają problemy ze znalezieniem stałej pracy” - informuje urząd.

Przedsięwzięcie potrwa do połowy przyszłego roku. W tym czasie PUP obejmie grupę 180 osób pośrednictwem pracy i poradnictwem zawodowym.
„Część osób skorzysta także ze staży, bonów szkoleniowych, prac interwencyjnych oraz środków na podjęcie działalności gospodarczej” - podaje PUP.