17-latek na dachu wieżowca i bohaterowie w mundurach – FOTO

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   21 marca 2018 17:35

Nastolatek siedział na krawędzi dachu wieżowca. Był zdesperowany. Uratowali go dwaj policjanci i strażak.

Dzisiaj po godzinie 14.30 mieszkaniec ulicy Zaborskiej w Oświęcimiu dostrzegł człowieka, siedzącego na dachu jedenastopiętrowego bloku przy ulicy 3 Maja. Natychmiast zareagował, wzywając służby ratunkowe.

Na miejsce przyjechali strażacy, ratownicy medyczni i policjanci. Na górę ruszyli starszy aspirant Tomasz Łąka i sierżant sztabowy Lucjan Galski z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu oraz aspirant sztabowy Janusz Sztafa, dowódca zmiany w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej w Oświęcimiu, którzy stworzyli zespół negocjacyjny.

Mundurowi ustalili, że siedzącym na dachu jest 17-latek z Grojca. Chłopak przyznał, że jest zdesperowany, bo rzuciła go dziewczyna. Funkcjonariusze rozpoczęli negocjacje. W tym samym czasie strażacy przygotowywali przed blokiem stosowny sprzęt na wypadek upadku.

Negocjatorzy wciąż pertraktowali z młodym człowiekiem, który przeżył zawód miłosny. Namawiali go, by wstał i razem z nimi wrócił na dół. Po chwili negocjacje zakończyły się sukcesem.

17-latek zszedł z dachu. Cała czwórka zjechała windą na parter bloku. Roztrzęsionym chłopcem zajęli się ratownicy medyczni, którzy przewieźli go do Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu.


Udana akcja ratunkowa była kolejną, w której uczestniczył policyjny duet Galski – Łąka. Koleżanki i koledzy z komendy nazywają policjantów Aniołami Stróżami. O skutecznych działaniach funkcjonariuszy w białych czapkach pisaliśmy w Faktach Oświęcim kilkakrotnie, m.in. w artykułach „Do porodu na policyjnych sygnałach” i „Anioł Stróż z drogówki”.

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Jak oceniasz ofertę kulturalną powiatu?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .