15-latkowie pili piwo i wódkę

Jan Maciej Tetich  |   Fakty  |   14 sierpnia 2020 13:42

Mieszkaniec Oświęcimia zobaczył dwóch pijanych chłopców. Natychmiast powiadomił służby ratunkowe. Okazało się, że 15-latkowie pili piwo i wódkę.

Do zdarzenia doszło wczoraj wieczorem w rejonie ulicy Szpitalnej w Oświęcimiu. Mężczyzna dostrzegł nastolatków, którzy pili alkohol i byli już pod jego wyraźnym wpływem.

Policjanci natychmiast pojechali we wskazane miejsce i bez trudu odnaleźli chłopców. Jeden z nich miał w wydychanym powietrzu 0,4, a drugi 1,5 promila alkoholu. 15-latkowie powiedzieli, że wódkę i piwo kupił im przygodnie napotkany mężczyzna.

„Podziękowania za prawidłową reakcję i powiadomienie policji należą się mieszkańcowi Oświęcimia. Jego zgłoszenie, pozwoliło na ujęcie nastolatków i przeciwdziałanie dalszej ich demoralizacji, a rodzicom wskaże problem, którego najprawdopodobniej w porę sami nie dostrzegli” – mówi aspirant sztabowa Małgorzata Jurecka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

15-latkami zajmie się teraz wydział rodzinny i nieletnich Sądu Rejonowego w Oświęcimiu.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa