13-latek miał prawie cztery promile alkoholu – FILM

0 Paweł Wodniak  |   Fakty  |   2 grudnia 2019 11:40

Młodzi mieszkańcy Oświęcimia znaleźli swojego rówieśnika, będącego w stanie upojenia alkoholowego. 13-latek miał prawie cztery promile alkoholu we krwi.

O kompletnie pijanym chłopcu, przebywającym na osiedlowej ławeczce, nastolatkowie poinformowali centrum powiadamiania ratunkowego. Na miejsce natychmiast pojechał patrol policji i zespół pogotowia ratunkowego.

Ratownicy zabrali chłopca do Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu. Badania wykazały, że 13-latek ma w organizmie 3,7 promila alkoholu. W związku z tym musiał pozostać na oddziale dziecięcym.

„Nastolatkom, którzy natychmiast powiadomili służby ratunkowe, należą się podziękowania za prawidłową reakcję. Dzięki temu ich kolega w porę trafił pod opiekę lekarzy” – mówi aspirant sztabowa Małgorzata Jurecka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Przy ławeczce, na której siedział nastolatek, policjanci znaleźli półlitrową butelkę po wódce. Teraz ustalają, jak młody człowiek wszedł w posiadanie alkoholu, który stworzył poważne zagrożenie dla jego życia.

„Za rozpijanie małoletniego grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności, natomiast za narażenie na  niebezpieczeństwo utraty zdrowia bądź życia – do trzech lat” – ostrzega policjantka i dodaje, że o całej sprawie policja powiadomi wydział rodzinny i nieletnich Sądu Rejonowego w Oświęcimiu.


x-news

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa