102 litry krwi na 102 rocznicę powstania policji – FOTO

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   9 kwietnia 2021 12:20

Kolejny raz policjanci z oświęcimskiego garnizonu oddali krew w ramach akcji „102 litry krwi na 102 rocznicę powstania policji”.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu oraz podległych jej komisariatów w Brzeszczach, Chełmku, Kętach i Zatorze, w akcji zainicjowanej przez Komendę Wojewódzką Policji w Krakowie, oddali tym razem ponad sześć litrów cennego daru życia, a łącznie 10 litrów.

„Oddając krew mundurowi pomagają ratować życie ludzkie, nawiązując w ten sposób do etosu służby przedwojennych policjantów, którzy przelewali krew w obronie Polski” – mówi aspirant sztabowa Małgorzata Jurecka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Akcja „102 litry krwi na 102 rocznicę powstania policji” potrwa do końca lipca tego roku. Policjanci zachęcają do przyłączenia się do niej.

„Apelujemy do wszystkich o oddawanie krwi na rzecz chorych i ofiar wypadków drogowych, a do ozdrowieńców o oddawanie osocza na rzecz chorych na COVID-19. Pamiętajmy, oddając krew, ratujemy ludzkie życie” – dodaje policjantka.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .