100. rocznica urodzin Jana Pawła II – FILM

Redakcja FO  |   Fakty  |   18 maja 2020 15:25

Dziś mija 100. rocznica urodzin Jana Pawła II. Jest to niezwykły czas nie tylko dla wadowiczan, ale również dla Małopolski i całego świata.

Karol Wojtyła urodził się 18 maja 1920 roku w Wadowicach, w rodzinnym mieście spędził pierwsze 18 lat życia. Dzisiaj Wadowice są ważnym miejscem na turystycznej mapie Europy i świata.

Głównym celem wizyt jest nowoczesne Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II. Jego sercem jest mieszkanie państwa Wojtyłów, gdzie urodził się przyszły papież. W rodzinnym mieście znajdziemy wiele miejsc nie tylko związanych z  przyszłym papieżem, ale również pamiętających Jego czasy. Najważniejsze z nich prezentuje Szlak Karola Wojtyły, który prowadzi nas ścieżkami papieża Jana Pawła II.

Małopolska Organizacja Turystyczna specjalnie z tej okazji przygotowała film, w którym zaprasza do miasta, gdzie spacerować można śladami świętego.

 

Wadowice św. Jana Pawła II

Tu 100 lat temu wszystko się zaczęło! Rozpoczynamy świętowanie! W stulecie Urodzin Karola Wojtyły zapraszamy do miasta, w którym możemy spacerować śladami Świętego.Wadowice – tu wszystko się zaczęło Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II

Opublikowany przez Małopolska Organizacja Turystyczna Piątek, 15 maja 2020

 

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
 
Aukcje dla Nikolki Kurpas
Grupa Publiczna · 1233 członków
Dołącz do grupy
https://www.siepomaga.pl/aukcjedlanikolki Aukcje dla Nikolki Kurpas to grupa ludzi wymieniających się przedmiotami i usługami, podczas zabawy po zako...
 
. . . . . . . . . . . . . . .
This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

Log in as an administrator and view the Instagram Feed settings page for more details.

. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa