Zostań turystą w swoim mieście, czyli spacer po Oświęcimiu

Jola Wodniak  |   Kultura i rozrywka,Turystyka  |   2 października 2020 08:21

Oświęcimski magistrat zaprasza na wycieczkę do Starego Miasta. W niedzielę 4 października będzie można zwiedzić ciekawe miejsca.


„Codzienne obowiązki, życie w ciągłym biegu sprawiają, że brakuje nam czasu aby zachwycić się pięknem miejsca w którym żyjemy. Dlatego namawiamy wszystkich do poznania oferty turystycznej Oświęcimia, wybierając jedną z kilku propozycji przygotowanych na ten dzień właśnie dla mieszkańców Oświęcimia i okolic” – zachęcają organizatorzy.

Chętni będą mieli okazję zamienić się w turystę we własnym mieście, zwiedzić znane i nieznane miejsca, zabytki, muzea i spacerować po nieodkrytych dotąd ścieżkach poprzez udział w queście lub spacer z przewodnikiem.

Kilka propozycji przygotowanych w ramach wydarzenia:

QUEST – gra terenowa po mieście

Zabawa polega na tym, że czytając wierszowane wskazówki, uczestnik podąża questem i poznaje sekrety historii miasta Oświęcim. Na końcu drogi na odkrywców czeka skarb, a w nim pieczątka, której odbicie potwierdza przebycie trasy.

Do zabawy wystarczy ulotka pobrana w Punkcie Informacji Turystycznej w Ratuszu przy Rynku.
Do wyboru będą dwa tematy questów:

– z Romanem Mayzlem spacer po Oświęcimiu
– spacer z Prasołem po Bulwarach

W ramach inauguracji questów, w godz. 13-16 na pierwsze 15 osób lub zespołów, które przejdą cały quest oraz znajdą skarb czeka niespodzianka.

„Niespodzianki będą do odbioru w punkcie informacji turystycznej w Ratuszu przy rynku. Kto pierwszy ten lepszy” – zachęcają do uczestnictwa organizatorzy.

 

 

Spacer po mieście z przewodnikiem

– pierwsza tura o godz. 13.00
– druga tura o godz. 14.30

7-minutowe zwiedzanie rozpocznie się przy Muzeum Ratusz.

Zgłoszenia osób chętnych do wzięcia udziału w spacerze pod numerem telefonu 33 843 00 91 lub lub adresem e-mailowym it.oswiecim@msit.malopolska.pl

Zwiedzanie muzeum i wystaw

W godzinach 13-16 dostępne będą bezpłatnie dla zwiedzających:
– Muzeum Żydowskie i Synagoga
– Kaplica św. Jacka
– Wystawa stała w siedzibie Stowarzyszenia Romów w Polsce pn. “Romowie – historia i kultura”

W tym dniu ekspozycje w Muzeum Zamek, w Ratuszu, Wieża zamkowa i Tunele będą udostępnione do zwiedzania płatnie, według cennika muzealnego w godzinach 10-16.

 

 

„Każda osoba, zainteresowana udziałem w wydarzeniach oprócz ogólnych zasad utrzymywania dystansu i zakrywania twarzy oraz nosa, winna zastosować się do odrębnych zasad odwiedzin w poszczególnych obiektach turystycznych” – dodają organizatorzy.

 

Zobacz również:

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa