Wykorzystaj bon turystyczny

Jola Wodniak  |   Fakty,Turystyka  |   6 października 2021 09:27

Prawie 290 tysięcy bonów turystycznych aktywowali mieszkańcy Małopolski. Czas na jego wykorzystanie mija 31 marca 2022 roku.

Ważne jest, aby do końca marca 2022 roku opłacić bonem np. hotel albo imprezę turystyczną, a skorzystanie z tej usługi może być w późniejszym terminie. Pamiętać trzeba również, że bon nie podlega wymianie na gotówkę ani inne środki płatnicze.

„Płatności w ten sposób przyjmuje ponad 28 tysięcy przedsiębiorców i organizacji pożytku publicznego, które świadczą usługi hotelarskie lub oferują imprezy turystyczne w Polsce” – tłumaczy Anna Szaniawska, regionalna rzecznik prasowy ZUS województwa małopolskiego.

Małopolscy rodzice zapłacili bonami łącznie na kwotę niemal 170 mln złotych. Całkowicie wykorzystali ponad 136 tys. bonów, z niemal 290 tys. aktywowanych. Wszystkich bonów w regionie przygotowano 392,5 tysiąca.

„Od początku działania Polskiego Bonu Turystycznego w całej Polsce ZUS przekazał podmiotom turystycznym ponad 1,8 mld złotych” – wyjaśnia Szaniawska.

 

Wykorzystaj bon turystyczny

 

Bon turystyczny mogą aktywować rodzice i opiekunowie, na których jest przyznane świadczenie „Rodzina 500+”. Zrobią to tylko po zalogowaniu się do swojego profilu na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS.

„Po aktywacji rodzic otrzymuje kod, który należy podać podczas płatności np. za imprezę turystyczną. Każda transakcja jest potwierdzana jednorazowym kodem, który jest wysyłany sms” –  mówi rzeczniczka.

Jeżeli rodzić albo opiekun nie ma na swoim profilu PUE zakładki z bonem turystycznym, powinien zgłosić się do Polskiej Organizacji Turystycznej.

Na każde dziecko, na które przysługuje świadczenie wychowawcze lub dodatek wychowawczy z programu „Rodzina 500+”, przypada bon w wysokości 500 złotych. W przypadku np. dwójki dzieci, nominał bonu będzie wynosić 1000 złotych.

„Natomiast na dziecko z niepełnosprawnością, którą potwierdza odpowiednie orzeczenie, jest dodatkowy bon – również o wartości 500 złotych. Bon turystyczny otrzyma także dziecko, którego rodzice pobierają świadczenie rodzinne za granicą i z tego powodu nie przysługuje im tzw. 500 plus” – dodaje ZUS.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ostatnie wpisy
Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .