Dzisiaj otwarcie Rabkolandu – FOTO

Materiał partnerski  |   Kultura i rozrywka,Turystyka  |   6 czerwca 2020 07:47

Rok 2020 dał w kość nam wszystkim, ale grupą, która najbardziej ucierpiała z powodu kwarantanny, zdecydowanie są dzieci. Rabkoland ma na to receptę.

Tęsknota za kolegami i nauczycielami, zamknięcie w domu na długie tygodnie, natłok obowiązków przez naukę online i ciągnąca się nuda – nawet dla dorosłych byłoby to trudne. Na szczęście powoli wszystko wraca do normy, a maluchy mogą nareszcie wyszaleć się na zewnątrz. Wkrótce do miejsc otwartych dla małych (i dużych) gości dołączy także Park Rozrywki dla Dzieci RABKOLAND.

Inauguracja sezonu w sobotę 6 czerwca

To oznacza, że z kilkutygodniowym opóźnieniem dzieci już wkrótce wrócą na ulubione karuzele, a także przetestują nowe atrakcje i place zabaw. Wśród czekających na premierę nowości znajduje się między innymi nowy Latający Autobus, który zastąpił swojego poprzednika – uwielbianego przez dzieci i dorosłych, jednak nieco już wysłużonego. Autobus w nowej odsłonie to jeszcze więcej emocji – od sezonu 2020 odlatuje wyżej niż kiedykolwiek dotąd.

 

 

„Na dzieci czeka także nowy, wykonany z naturalnych elementów plac zabaw: Domki Skałuchów, w których podejrzeć będzie można Skałuchy podczas ich codziennych zadań. Wśród nowych atrakcji znajdują się także Koparki, którymi – po wrzuceniu monety można przesypywać prawdziwy piasek i żwir” – ” – tłumaczy Faktom Oświęcim Kamil Szura z Rabkolandu, Rodzinnego Parku Rozrywki.

Sporych zmian doczekała się także gastronomia

Pojawiły się nowe punkty z jedzeniem, a menu w pozostałych przeszło rewolucję. Rabkoland, obserwując wybory gości, stawia na coraz szerszy wybór i zdrowsze opcje. Nie zabraknie oczywiście burgerów, frytek czy gofrów dla tych, którzy łączą wypad do parku rozrywki z dniem rozpusty, jednak fast-food to tylko jedna z kulinarnych możliwości.

„W Rabkolandzie zjemy więc zupy, w tym bezglutenową i wegańską, makarony, a nawet obiad dnia” wyjaśnia Kamil Szura.

 

 

Zmiana cennika

Dzięki sugestiom gości wprowadzono dodatkową kategorię biletów dla „średnich” dzieci. Obecnie maluszki do 90 cm wchodzą za darmo, bilet dla dzieci od 90 do 120 cm kosztuje 39 zł, a dla większych dzieci i dorosłych – 49 zł. Pełny cennik i lista zniżek dostępne są na stronie rabkoland.pl

Park  w czerwcu będzie czynny tylko w weekendy oraz w cały długi weekend a od 27 czerwca ruszamy codziennie (także w święta i niedziele niehandlowe) w godzinach 10-18.

 

 

A co z reżimem sanitarnym?

Jak zapewnia prezes, Piotr Wiecha, Rabkoland jest całkowicie przygotowany na nowe normy.

„Już od dawna, obserwując sytuację w marketach czy galeriach handlowych, zaopatrywaliśmy się we wszelkie środki higieny i szykowaliśmy park na nową rzeczywistość: montowaliśmy pleksi, naklejki wyznaczające odstępy. Muszę przyznać, że byliśmy przygotowani na znacznie większe obostrzenia. Choć z punktu widzenia pracowników trochę się zmieni, na przykład Rabkoland będzie codziennie dezynfekowany jesteśmy przekonani, że goście nie odczują dużej różnicy w porównaniu z poprzednim sezonem” – zapewnia prezes parku.

Dla naszych czytelników jak co roku mamy podwójne zaproszenia do parku. Będziemy je rozdawać w każdą niedzielę – aż do zakończenia sezonu.

Zobacz również:

eFO rozdają bilety do Rabkolandu

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa