W poszukiwaniu San Escobar

Redakcja eFO  |   Turystyka  |   21 lutego 2021 14:12

„Boskie Buenos – stolica tanga i futbolu. Kolorowe Andy, koka i smutni Indianie. Bezkresna pampa i gauczo na koniu na autostradzie. Jezuickie misje i wodospady Iguazu.

Jak można zmarznąć w tropikalnej dżungli?

Jak rozbić namiot na kaktusowym polu i nie przebić materaca?

Jak wygląda pogrzeb na 4-piętrowym cmentarzu?

Na te i inne pytania podróżnik Tomek Nowak postara się odpowiedzieć przemierzając zdjęciami i opowieścią północną część Argentyny.

 

 

„Do tego odwiedzimy Urugwaj – krainę termosów i wielbicieli yerba mate” – informuje Kaja Gąsiorek z działu programowo-animacyjny Domu Kultury w Kętach.

Setki pięknych tancerek, pióra, bębny i barwny korowód, czyli o tym jak podróżnik trafił na karnawał na brzegu La Platy. Zwariowana eskapada do Ameryki Południowej. Jak zwykle z ambitnym planem, namiotem i mnóstwem przygód.

 

Tomek Nowak

Zakochany w górach miłośnik podróży i pieszych wędrówek. Lubi niedzielne, rodzinne wycieczki w pobliskie Beskidy i wymagające, forsowne trekkingi w bezludnych górach czy dzikich pustyniach. Nie cierpi nudy i często powtarza, że wcale nie trzeba się bardzo oddalać od domu, żeby przeżyć prawdziwą przygodę. Poza polskimi górami wędrował z plecakiem po ukraińskich połoninach, Alpach, Durmitorze, Pirynie.

Podróżował po Afryce i Bliskim Wschodzie. Był na Azorach, Islandii i w Ameryce Południowej. W 44 krajach zawsze z plecakiem, nigdy z biurem podróży. Chyba może powiedzieć o sobie, że jest uzależniony od podróżowania.

 

 

Spotkanie online odbędzie się w czwartek 25 lutego o godz. 18 na fb – Dom Kultury w Kętach

 

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Zaszczepisz się przeciwko COVID-19?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .