Starzec z wizytą w zarządzie PKP S.A.

Marcin Cichowski  |   Fakty,Turystyka  |   8 lipca 2018 07:40

Zbigniew Starzec, starosta oświęcimski spotkał się z Krzysztofem Mamińskim, prezesem zarządu PKP S.A., aby ten rozważył możliwość zwiększenia kwoty dofinansowania inwestycji.

„Oświęcim to bardzo ważny punkt komunikacyjny na mapie Małopolski i pogranicza tego regionu ze Śląskiem i Podbeskidziem. Mieszkańcy Oświęcimia i całego powiatu oświęcimskiego w swoich codziennych podróżach do pracy bardzo chętnie korzystają z usług PKP, zarówno na samych trasach kolejowych jak i z infrastruktury dworcowej. Znaczenie gospodarcze Oświęcimia i jego sąsiadujących terenów to tysiące miejsc pracy i jakże znaczący wpływ na PKB Małopolski”- mówi starosta Zbigniew Starzec.

„Oświęcim, to także coraz ważniejszy ośrodek akademicki, świetnie rozbudowana sieć szkół średnich na terenie powiatu wzbudza i będzie wzbudzać coraz większe zainteresowanie z korzystania z całej infrastruktury kolejowej przez studentów i uczniów”- dodaje starosta.

Od 2014 roku mówi się o wyburzeniu obecnej hali dworcowej i wybudowaniu w tym miejscu znacznie mniejszego, parterowego dworca PKP dostosowanego do potrzeb podróżujących.

„Starosta Zbigniew Starzec zaznacza, że w parze z modernizacją obiektu konieczny jest remont torów i peronów, dworzec bowiem stanowi wizytówkę miasta, musi zatem spełniać oczekiwania pasażerów i zapewniać komfort podróży”– informuje Nikolina Magiera, rzeczniczka prasowa Starostwa powiatowego w Oświęcimiu.

Podczas spotkania w Warszawie, starosta wręczył prezesowi PKP S.A. oficjalny list z prośbą o zwiększenie kwoty dofinansowania inwestycji.

„Prezes Krzysztof Mamiński zobowiązał się, że w niedługim czasie prześle wiążącą odpowiedź co dalej z oświęcimskim dworcem”– dodaje Nikolina Magiera.

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa