Rabkoland tętni życiem – FOTO

0 Materiał zlecony  |   Fakty,Turystyka  |   12 maja 2018

Zwiedzając Małopolskę, koniecznie zajrzyjcie do Rabkolandu, który rozpoczął sezon letni i ponownie tętni życiem. Muzykę i radosny śmiech dzieci słychać już na prowadzących do bramy schodkach, na których ustawiają się licznie przybywający goście, w kolejce do kasy.

Park and Gamex Industry

Rabkoland, który został uznany w 2004 roku przez “Park and Gamex Industry” za najlepszy w Polsce lunapark, przygotował dla odwiedzających go rodzin całe mnóstwo atrakcji, zlokalizowanych przy 16 ulicach i sześć placach miasteczka. Na małych i dużych gości czekają między innymi Teatry Ruchomych Figur, Wesoła Farma, Odwrócony Dom, Cyrk Wielki, Dom Śmiechu, Straszny Dwór i aż 34 karuzele.

Największą popularnością cieszy się Koło Widokowe, z którego podziwiać można panoramę Rabki i góry, Balerina, Autodrom, Latający Autobus, Łódź Wikinga, Pontony i ekstremalny Music Express. Na terenie Rabkolandu znajduje się ponad 70 bezpiecznych urządzeń, dostosowanych do wieku i wzrostu uczestników zabawy.
Niezwykłe atrakcje
Odwiedzając Rabkoland połączcie zabawę z nauką i koniecznie sprawdźcie znajdujące się tu Muzeum Orderu Uśmiechu oraz Dom Rekordów i Osobliwości z Księgą Rabkolandu, która jest tak naprawdę Polską Księgą Rekordów. Dowiecie się z niej o szalonych rekordach w dojeniu sztucznej krowy czy dmuchaniu balonów z gumy do żucia. Tu działa także Towarzystwo Kontroli Rekordów Niecodziennych, gromadzące wiedzę o wszystkich wydarzeniach, które są w jakiś sposób rekordowe i brali w nich udział Polacy.
Coś na ząb
W przerwie pomiędzy atrakcjami, do dyspozycji odwiedzających pozostaje świetnie zorganizowane zaplecze gastronomiczne. Rabkoland zaprasza do Cafe pod Krówką, Pizzerii pod Młynem, Restauracji Tyrolskiej, a także na Kiełbę Wikinga i Lody Ice n Go.
Na terenie lunaparku miło spędzą czas mali i duzi, bawiąc się świetnie niezależnie od wieku, wzrostu i zainteresowań. Wychodząc warto zajrzeć do sklepiku i wybrać miłą pamiątkę.
Świetna lokalizacja
Rabkoland znajduje się w doskonałej lokalizacji, w górskiej miejscowości uzdrowiskowej Rabka Zdrój, zaledwie kilometr od Zakopianki (DK7). Dogodny dojazd do parku oraz możliwość parkowania tuż obok, to dodatkowy atut tego miejsca.

Miasteczko czynne jest codziennie w godzinach 10-18. Szczegółowe informacje o atrakcjach i rezerwacjach biletów, dostępne są na stronie internetowej Rabkolandu rabkoland.pl

Tekst: Ewelina Wojtunik-Balon

W Faktach Oświęcim można wygrać bilety do parku

Zaproszenia do Rabkolandu – konkurs

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
KalendariumArchiwa