Od niedzieli popłyniesz kajakiem – FOTO

Redakcja FO  |   Fakty,Kultura i rozrywka,Turystyka  |   3 lipca 2020 10:21

Od niedzieli 5 lipca rusza pierwszy w tym sezonie spływ kajakami po Sole. Kolejne planowane są 2 i 23 sierpnia, oczywiście przy sprzyjających warunkach.

„Wracamy do normalności i do atrakcji, które pozwolą nam przyjemnie spędzić letni czas. Uruchamiamy więc kajaki, które wydają się stosunkowo bezpieczną, w okresie pandemii, formą rekreacji, a w poprzednich latach cieszyły się dużym powodzeniem” – informuje Janusz Chwierut, prezydent Oświęcimia.

Amatorzy przejażdżek kajakowych mają do przepłynięcia blisko 2,5 km odcinek Soły od tzw. “plaży” na bulwarach aż do progu wodnego Broszkowice. To niezwykle malowniczy fragment rzeki, który teraz można podziwiać od nieznanej do tej pory strony.

 

Zgodnie z harmonogramem w niedzielę 7 lipca powinny się odbyć w Oświęcimiu spływy kajakowe. Niesteyty - są odwołane z przyczyn pogodowych.

 

Nad bezpieczeństwem uczestników czuwać będą wykwalifikowani ratownicy Miejskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Oświęcimiu. Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej „MOTOR” Andrychów zapewni odpowiedni sprzęt.

Wypożyczalnia na bulwarach, prowadzona przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, czynna będzie od 12 do 17. 

 

 

Sprzęt i kamizelki będą dezynfekowane

Organizatorzy zapewnią środki do dezynfekcji dla uczestników spływu. Bilet za miejsce w kajaku wynosi 12 złotych, a ulgowy 8 zł.  

Osoby małoletnie mogą korzystać ze sprzętu wyłącznie pod opieką rodziców lub opiekunów prawnych. Dzieci poniżej piątego roku życia nie mogą korzystać z atrakcji. Liczba kajaków jest ograniczona.

„Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty” – dodaje prezydent miasta.

Spływy są organizowane przy sprzyjających warunkach pogodowych i odpowiednim poziomie wody w Sole.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa