Od niedzieli popłyniecie kajakami – FOTO

1 Marcin Cichowski  |   Fakty,Turystyka  |   11 maja 2018

Od niedzieli 13 maja w Oświęcimiu będzie można płynąć na kajakach Sołą od Bulwarów do progu wodnego w Broszkowicach.

Będzie można przepłynąć blisko 2,5 km odcinek Soły od tak zwanej “plaży” na Bulwarach aż do progu wodnego w Broszkowicach. Wypożyczeniem kajaków zajmie się Miejski Ośrodek Sport i Rekreacji. Współpracują z nim TKKF „MOTOR” Andrychów oraz Miejskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Oświęcimiu, które jest odpowiedzialne za zapewnienie niezbędnego sprzętu oraz bezpieczeństwo uczestników.

Wypożyczalnia

Wypożyczalnia będzie czynna od godziny 12 do 17, w co drugą niedzielę, od 13 maja do połowy września. Bilet za miejsca w kajaku wynosi 10 złotych, a ulgowy  6 zł.

Liczba kajaków jest ograniczona, dlatego o możliwości skorzystania z wypożyczalni decyduje kolejność zgłoszeń. Zgłoszenia chęci skorzystania z wypożyczalni przyjmowane są w danym dniu, w godzinach 12-17.

Korzystanie z kajaków

Kajak przeznaczony jest dla dwóch osób. Jeżeli ktoś chciałby sam popłynąć, wówczas musi zapłacić za oba miejsca. Osoby małoletnie mogą korzystać ze sprzętu wyłącznie pod opieką rodziców lub opiekunów prawnych biorących na siebie odpowiedzialność za ich bezpieczeństwo. Dzieci poniżej siódmego roku życia nie mogą korzystać z atrakcji.

Publikujemy szczegółowy regulamin wypożyczalni

 

Komentarze
  • 26 czerwca 2018 09:13

    Jarzyna

    Osoby małoletnich mogą korzystać ze sprzętu wyłącznie pod opieką rodziców… Biorących odpowiedzialność za ich bezpieczeństwo. Dlaczego w takim razie dzieci poniżej 7 roku z rodzicami nie mogą skorzystać z atrakcji w Oświęcimiu. Jadąc 100 km od Oświęcimia możliwe jest skorzystania z atrakcji jw cała rodzina i takiego ograniczenia nie ma?

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .Archiwa