Największy otwarty aquapark w Polsce jest u nas – FILMY, FOTO

Materiał partnerski  |   Fakty,Kultura i rozrywka,Turystyka  |   6 lipca 2021 00:33

Największy otwarty aquapark w Polsce znajduje się w powiecie oświęcimskim – w Parku Rozrywki Energylandia w Zatorze.

Park Rozrywki Energylandia lubi bić rekordy i tym razem to uczynił otwierając największy odkryty aquapark w Polsce, który mierzy blisko 5 hektarów powierzchni!

„Funkcjonujący dotychczas Water Park, w skład którego wchodziła część basenowa Big Milk Water Park o powierzchni 7600 m2 oraz część ze zjeżdżalniami wodnymi Tropical Fun o powierzchni 19 400 m2, został powiększony o nowy moduł Exotic Island, który mierzy 19 500 m2″ – tłumaczy Krystian Kris Kojder, rzecznik prasowy Parku Rozrywki Energylandia.

 

 

Co znajdziemy w nowej strefie Energylandii?

Do dyspozycji jest aż 19 fenomenalnych zjeżdżalni różnego typu. Kliknij Wszystkie opisane są na stronie Energylandia.pl

Funky Monkey

Czyli tropikalny plac zabaw to duży kompleks zjeżdżalni wodnych, ślizgawek oraz niewielkich i średnich zabawek dla dzieci i młodzieży. W instalacji zaprojektowano pięć zjeżdżalni, armatki wodne oraz zaskakujące ogromne wiadro wody! Na wspomnianej konstrukcji będziemy zjeżdżać z wysokości wynoszącej aż 12 m, czyli tyle co czterokondygnacyjny budynek.

 

 

„Poza zjeżdżalniami znajdziecie tam również armatki wodne, wylewki oraz duże i małe wiaderka. Na pewno nie będziecie się w tym miejscu nudzić! Dodatkowym atutem są liczne, efektowne dekoracje w postaci palm, a także figurek zwierząt – psotnych małp i kolorowych papug. Wszystko po to, żebyście poczuli klimat prawdziwej, egzotycznej wyspy, która jest tematem przewodnim tego modułu Water Parku” – mówi rzecznik parku.

Tropical Pools

To kolejna odsłona Exotic Island miesząca powierzchnię 3790 m2 lustra wody, dzięki której łączna liczba basenów w Energylandii wzrosłą do 5, a ich głębokość określa się od 20 do 140 cm głębokości. Powierzchnia wszystkich basenów wynosi teraz 5590 m2.

 

 

Kochający kąpiele słoneczna poczują się tu jak w raju. Piaszczysta plaża pomieściła aż cztery tysiące leżaków. 

A to wszystko na ogromnej powierzchni liczącej ponad 46000m2, czyli niemal pięć hektarów. Klimat stworzony przez baseny, zjeżdżalnie, palmy, leżaki i chłodne napoje sprawi, że będziecie się tam czuć idealnie podczas upalnych dni.

„Pamiętajcie, że jeden bilet wstępu do Energylandii obejmuje wszystkie atrakcje w całym parku – również w orzeźwiającej strefie wodnej” – dodaje Kris.

 

 

 

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz wakacje?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .