Majówka 2020. Możesz zaplanować ją już dzisiaj

Materiał sponsorowany  |   Turystyka  |   23 października 2019 13:41

Trudno znaleźć kogoś, kto nie czekałby z niecierpliwością na wolny weekend majowy. Chociaż w przyszłym roku będzie on stosunkowo krótki – majówka bowiem będzie trwała od piątku do niedzieli – nie zmienia to jednak faktu, że czas ten powinniśmy wykorzystać jak najlepiej. Dzisiaj poznacie kilka atrakcyjnych pomysłów na to, jak możecie spędzić pierwsze dni maja 2020.

Znakomitym pomysłem na pewno okaże się wizyta w jednym z parków rozrywki. A skoro mamy się na któryś zdecydować, warto pozostawić na ten najatrakcyjniejszy i najbardziej okazały, prawda? Jest nim oczywiście Energylandia, którą co roku odwiedza ogrom gości nie tylko z Polski, ale również z zagranicy. Jej wielką przewagą jest fakt, że ma do zaoferowania olbrzymią ilość atrakcji dla każdej grupy wiekowej oraz dla każdych preferencji rozrywkowych – z tego powodu będą się tutaj znakomicie bawić zarówno dorośli rodzice, jak i kilkuletnie dzieci. Zarówno amatorzy oglądania widowisk jak i Ci którzy sami chcą być w centrum wydarzeń.

https://energylandia.pl/weekendy/

Obecnie do dyspozycji gości oddanych jest aż 5 wspaniałych stref. Jedna z nich jest tegoroczną nowością – to Smoczy Gród, który został udostępniony odwiedzającym w tym sezonie. Wiele z najnowszych atrakcji przeznaczonych jest dla najmłodszych, jednak ponad nimi góruje Zadra, największy na świecie drewniany roller coaster! Będzie ona idealna dla wszystkich tych, którzy szukają sporej dawki adrenaliny lub sprawdzili już Strefę Ekstremalną, ze sławnym Hyperionem na czele i są gotowi na nowe doznania.

To jednak nie koniec tego, co Energylandia nam zaproponuje. Strefa Familijna, jak sama nazwa wskazuje, idealnie sprawdzi się w przypadku całych rodzin, natomiast najmłodsi powinni koniecznie odwiedzić Bajkolandię – to Strefa, w której czekają na nich specjalnie przygotowane atrakcje, bezpieczne i dostosowane do potrzeb najmłodszych gości Parku – rodzice mogą być spokojni o swoje pociechy.

Wszystkie atrakcje w poszczególnych Strefach Parku zostały dokładnie przedstawione na stronie Energylandii. Możemy sprawdzić nie tylko ich opisy i zdjęcia, ale również liczne filmy, włącznie z tymi z przejazdów, dzięki czemu będziemy mieć przedsmak tego co na nas czeka. Lepiej też dobierzemy atrakcje dla siebie i naszej rodziny oraz będziemy mogli idealnie zaplanować cały dzień (lub weekend) w Parku.

Kliknij i sprawdź jeszcze więcej pomysłów na Majówkę na stronie – Energylandia.pl

Nocleg też może być atrakcją

Jeżeli zdecydujemy się na Energylandię, zwłaszcza w sytuacji, gdy chcemy spędzić w niej więcej, niż jeden dzień, warto zdecydować się na nocleg, który sam w sobie także może być wspaniałym przeżyciem, zwłaszcza dla najmłodszych. Mowa o Western Camp Resort – to ośrodek bardzo mocno inspirowany Dzikim Zachodem. Oferuje on noclegi w indiańskich tipi, kowbojskich wozach czy domach, które wyglądają niczym wyciągnięte z westernu! Znajduje się on raptem kilkanaście minut drogi pieszo od Energylandii! Jeżeli nasze pociechy pasjonują się Dzikim Zachodem, Western Camp jest opcją obowiązkową! Więcej o ich ofercie można dowiedzieć się na ich stronie internetowej, gdzie znajduje się również bogata galeria zdjęć.

Czas na zoo

Niezależnie od miasta, w którym będziemy chcieli spędzić majówkę, na pewno znakomitą opcją okaże się zoo. Ogrody zoologiczne w Polsce rozwijają się cały czas, dzięki czemu można zobaczyć w nich coraz to nowe zwierzęta, które zachwycą nie tylko najmłodszych gości. Zachęcamy do sprawdzenia zwłaszcza słynnego w całym kraju Wrocławskiego Zoo – to ono wśród odwiedzających uchodzi za najbardziej atrakcyjne w kraju, być może ze względu na Afrykarium – jest to jedyne na całym świecie oceanarium, które poświęcone jest tylko zwierzętom afrykańskim. Jeżeli w takcie majówki znajdziemy się we Wrocławiu lub w jego okolicach, koniecznie powinniśmy wykorzystać tę okazję i zobaczyć to niesamowite miejsce.

Majówka w górach

To opcja naprawdę popularna, jednak warto mieć na uwadze, że ma też swoje minusy. Chociaż dla wielu rodzin jest to wspaniała opcja na wspólne spędzanie czasu, do tego w sposób aktywny, pamiętajmy o tym, że w tym okresie najpopularniejsze miejscowości turystyczne w Polsce będą bardzo oblegane. Z tego powodu na rezerwację noclegów powinniśmy zdecydować się jak najwcześniej, pod uwagę musimy brać również potencjalne problemy z dojazdem.

Dobrą opcją może być jednak zdecydowanie się na mniej oczywiste i popularne miejscowości turystyczne. Łatwiejszy dojazd, mniejszy tłum na szlakach, zapewne niższe ceny na miejscu – to argumenty, które zdecydowanie za tym przemawiają. Chociaż Tarty w maju są naprawdę piękne, tak popularne wśród Polaków Zakopane jest w tym okresie przepełnione, z tego powodu na koniec majówki opuszcza je wiele osób zmęczonych i niekoniecznie zadowolonych z wyjazdu.

Jak widać, opcji na spędzenie majówki jest naprawdę wiele a trzy powyższe propozycje to raptem kropla w morzu pomysłów, na które możemy się zdecydować. Cokolwiek postanowicie – pamiętajcie o wcześniejszych rezerwacjach noclegów oraz odpowiednim zaplanowaniu trasy, by uniknąć korków, zwłaszcza na takich trasach, jak Zakopianka. Dzięki temu majówka minie Wam spokojnie, Wy zaś będziecie mogli albo wypocząć na górskim tarasie, albo szaleć na największych roller coasterach w Energylandii – decyzja należy do Was.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . . . . . . . . . . . .
This error message is only visible to WordPress admins

Warning: The account for faktyoswiecim needs to be reconnected.
Due to Instagram platform changes on March 31, 2020, this Instagram account needs to be reconnected to allow the feed to continue updating. Reconnect on plugin Settings page

. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa