Lu Apartments – magiczne miejsce na noclegowej mapie Oświęcimia

Materiał sponsorowany  |   Turystyka  |   10 sierpnia 2018 08:26

Lu Apartments to eleganckie i komfortowe noclegi w Oświęcimiu przy ulicy Garbarskiej 7A. Swoim gościom oferuje do wyboru pięknie i funkcjonalnie urządzone apartamenty.

Od czego się zaczęło?

“Historia Lu Apartments sięga 2016 roku, kiedy to zakupiliśmy stary dom w celu jego adaptacji pod apartamenty dla turystów odwiedzających nasze miasto i okolice” – opowiada Karina Steizer-Szczerbowska z Lu Apartments – “Ponieważ od początku mieliśmy jasną wizję tego, jak powinno wyglądać wnętrze, a przede wszystkim, jak powinni czuć się w urządzonej przestrzeni nasi goście, ukończenie remontu aż do momentu przekazania pierwszych kluczy trwało 1,5 roku”

Celem właścicieli Lu Apartments było stworzenie w Lu Apartments atmosfery zupełnie innej niż ta spotykana w hotelach, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiego standardu wnętrz i obsługi. To magiczne miejsce stworzyła firma rodzinna, w której na sukces apartamentów pracują dwa pokolenia.

Wartości rodzinne

“Zdarza się i tak, że w trudniejszych okresach pomaga trzecie, najstarsze pokolenie – jeśli nie pomocą w zmianie pościeli, to pysznym obiadem dla reszty zespołu, która stara się nienagannie przygotować pokoje na przyjazd następnych gości” – śmieje się Karina – “Nazwa miejsca jest zaczerpnięta od imienia najmłodszej osoby w naszym rodzinnym „teamie” – Luizy, która dba o miłe przyjęcie naszych gości.

“Zapewne właśnie dlatego że rodzinne wartości są nam bliskie, stworzyliśmy miejsce z myślą nie tylko o podróżujących parach czy grupach przyjaciół, ale także z myślą o rodzinach z dziećmi. Szczególnie, że te coraz częściej zwiedzają nasze miasto, oraz korzystają z atrakcji niedaleko przecież zlokalizowanej Energylandii” – mówi Julia Szczerbowska.

Goście mogą się czuć jak w domu

Podczas prac remontowych rodzina Szczerbowskich zadała sobie pytanie, jak oni chcieliby się czuć podczas takiego pobytu w Oświęcimiu. Doszli do wniosku, że przestrzeń powinna tworzyć miejsce funkcjonalne, ale zarazem przytulne. Za wszelką cenę chcieli uniknąć jednakowych, surowych i bezdusznych wnętrz, w których ludzie czują się obco. Zamiast tego postawili na wystrój z charakterem, w którym nocujący mogą poczuć się choć trochę jak u siebie w domu.

Aneks kuchenny z wyposażeniem, łóżeczka dla dzieci, ogród z meblami – udogodnienia są przemyślane tak, aby to poczucie trwało przez cały pobyt. Uciec od monotonii hotelowych pokoi pozwoliło nam też pozostawienie pewnych elementów wnętrz zakupionego starego domu. W tym celu wykorzystaliśmy odświeżone piece kaflowe oraz odnowione stare drewniane drzwi, które prowadzą do każdego z apartamentów.

“Wzięliśmy pod uwagę również różnorodność gustów. Posiadamy cztery apartamenty, z których każdy wyróżnia się swoim indywidualnym stylem” – stwierdza Luiza Szczerbowska, dobrze znana czytelnikom eFO z wyborów Miss Polski.

Apartament Skandynawski

Pierwszy, Skandynawski mieści maksymalnie cztery osoby. Charakteryzuje się minimalizmem, naturalnością i prostotą. Chłód północy w połączeniu z żywymi kolorami i geometrycznymi wzorami pozwolił nam stworzyć ciepłe i przytulne miejsce. Biorąc pod uwagę istotny dla Skandynawów „handmade” umieściliśmy w tym apartamencie odrestaurowany stolik maszyny Singer i samodzielnie zrobione obrazki, zdobiące ścianę nad łóżkiem.

Apartament Morski

 

Turkus, biel, drewno i marynistyczne dodatki tworzą klimat apartamentu, który nazwaliśmy Morskim. Przestrzeń została przez nas zaprojektowana w sposób, który daje przebywającym w niej gościom poczucie lekkości.

Świeżość morskich odcieni przełamaliśmy nowoczesnymi elementami, które dodają designerskiego charakteru. Znajdujące się w pokoju detale, od sieci rybackiej po zegar w kształcie kotwicy, spójnie oddają założoną tematykę. Chłód dominujących w pokoju barwy ociepliliśmy za pomocą tkanin – miękkich narzut i poduszek.

Apartament Ceglany

Na pierwszym piętrze domu mieszczą się kolejne dwa apartamenty. Nazwa przeznaczonego dla maksymalnie czterech gości apartamentu Ceglanego sugeruje dominujący w nim kolor. Industrialny charakter podkreślają ściany kuchni pokryte płytką imitującą cegłę, miedziane dodatki oraz okazały piec kaflowy w tej samej tonacji kolorystycznej. Rdzawy kolor przełamany jest białymi ścianami pokoju oraz wiklinowym fotelem bujanym.

Apartament Lawendowy

Największy, bo przeznaczony aż dla pięciu osób apartament Lawendowy, przyciąga z kolei przełamanym szarościami fioletem oraz lawendą – tą prawdziwą, pachnącą w wazonach, a także tą, która widnieje na zdobiącym ścianę ręcznie namalowanym ornamencie.

Recenzje z pobytu

Najlepszą recenzją każdego miejsca noclegowego są reakcje gości. Do domu przy ulicy Garbarskiej zawitali już ludzie nie tylko z Europy, ale i bardziej odległych zakątków, takich jak Korea Południowa czy Birma. Jedni z ostatnich gości, Holendrzy, podziękowali właścicielom za stworzoną w tym miejscu atmosferę. Jak stwierdzili wspólne gotowanie, wylegiwanie się na słońcu w ogrodzie, wysoki standard i kameralny klimat sprawiły, że chcieli zostać na dłużej.

“Takie miłe słowa zmobilizowały nas ostatnio do utworzenia księgi gości, w której każdy odwiedzający będzie mógł zostawić po sobie ślad. My z kolei mamy nadzieję, że naszymi wnętrzami, gościnnością i obsługą zostawimy w pamięci naszych gości ślad nie tylko po sobie, ale i po przyjaznym ich Oświęcimiu” – dodaje z dumą Karina Steizer-Szczerbowska.

Jak się skontaktować z Lu Apartaments?

Telefonicznie pod numerem telefonu 695 378 006
E-mailowo pod adresem: rezerwacje@luapartments.com
Na Facebooku: facebook.com/LuApartments
Na www: luapartments.com

 

 

“Historia Lu Apartments sięga 2016 roku, kiedy to zakupiliśmy stary dom w celu jego adaptacji pod apartamenty dla turystów odwiedzających nasze miasto i okolice”

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .Archiwa