Kraków, Rzeszów, Katowice. Porównaliśmy dojazd do trzech lotnisk

Materiał sponsorowany  |   Turystyka  |   1 kwietnia 2020 07:32

Lotniska w Krakowie, Rzeszowie i Katowicach są bardzo oblegane przez podróżnych, codziennie odlatują stąd tysiące osób, które udają się w różne zakątki świata.

Jak najlepiej dotrzeć do portu lotniczego? Jakie możliwości mają podróżni, którym zależy na komfortowym i szybkim dojeździe na miejsce?

Katowice-Pyrzowice

Międzynarodowy Port Lotniczy Katowice w Pyrzowicach znajduje się około 45 km od centrum Katowic, a dojazd na miejsce jest możliwy autostradą A1, która przebiega blisko lotniska i łączy się z autostradą A4. W bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się także droga wojewódzka nr 913, łącząca się z drogą ekspresową S1.

Dojazd własnym pojazdem wybiera duża część podróżnych, ale to nie jedyna możliwość. Do portu lotniczego dojeżdżają również autobusy z Katowic, ale także Gliwic, Częstochowy, Krakowa i czeskiej Ostrawy. Pasażerowie mogą również skorzystać z metropolitalnych linii lotniskowych, które obsługują trasy m.in. z Sosnowca, Bytomia, Gliwic, Katowic oraz Zabrza.

W planach jest również uruchomienie linii kolejowej na lotnisko w Pyrzowicach. Nieczynne obecnie połączenie ma umożliwić pasażerom dojazd z Tarnowskich Gór lub Zawiercia. 

Rzeszów

Port lotniczy Rzeszów-Jasionka jest zlokalizowany 14 km od centrum Rzeszowa. Znajduje się w pobliżu dróg krajowych nr 9 (Rzeszów-Warszawa) i nr 19 (Rzeszów-Lublin), drogi ekspresowej S19 oraz autostrady A4, co umożliwia dojazd na miejsce własnym samochodem.

Podróżni mogą dotrzeć na lotnisko również w inny sposób. Do Jasionki kursują autobusy komunikacji miejskiej, przystanek znajduje się niedaleko terminala, a w Rzeszowie jest zlokalizowany w pobliżu dworców PKP i PKS. Dojazd na miejsce zapewniają także prywatni przewoźnicy, którzy oferują transport autobusami oraz busami.

Kraków-Balice

Międzynarodowy Port Lotniczy im. Jana Pawła II Kraków-Balice to drugie lotnisko w Polsce pod względem liczby obsługiwanych dziennie pasażerów. Zlokalizowane w pobliżu autostrady A4 oraz obwodnicy autostradowej Krakowa jest bardzo dobrze skomunikowane z miastem. Do lotniska możliwy jest wygodny dojazd nie tylko samochodem, ale także autobusem lub pociągiem.

Na miejsce dojeżdża szynobus oraz autobusy komunikacji miejskiej. Transfer na lotnisko zapewniają również prywatne przedsiębiorstwa, które dysponują flotą nowoczesnych autokarów oraz busów.

Wiele osób woli jednak wygodny dojazd własnym samochodem. Zachęca do tego bliskość autostrady A4 oraz możliwość bezpiecznego pozostawienia pojazdu na czas podróży. Panda Parking Balice umożliwia krótko- i długoterminowy wynajem miejsc postojowych. Rezerwacja jest możliwa przez internet – to wygodny i szybki sposób na zapewnienie sobie wolnego miejsca.

Teren jest monitorowany i dozorowany 24 godziny na dobę, co gwarantuje maksymalne bezpieczeństwo. Parking oferuje również bezpłatny transfer na lotnisko – przewozy odbywają się o każdej porze dnia i nocy. Na miejscu dostępna jest również stacja ładowania pojazdów elektrycznych.

Więcej informacji na temat parkingu znajdziesz na stronie pandaparking.pl

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . . . . . . . . . . . .
This error message is only visible to WordPress admins

Warning: The account for faktyoswiecim needs to be reconnected.
Due to Instagram platform changes on March 31, 2020, this Instagram account needs to be reconnected to allow the feed to continue updating. Reconnect on plugin Settings page

. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa