Kraina Światła zaprasza do Inwałdu – FOTO

Materiał partnerski  |   Kultura i rozrywka,Turystyka  |   18 listopada 2021 18:33

Park Miniatur w Inwałdzie przemienił się w magiczną Krainę Światła. Motywem przewodnim jest wędrówka przez wszystkie kontynenty. Iluminacje można oglądać codziennie aż do końca lutego.

Wyrusz w magiczną podróż dookoła świata. Park Miniatur w Inwałdzie od lat przyciąga miłośników historii i podróżowania. W ciągu zaledwie jednego dnia można zobaczyć tu najpiękniejsze zabytki Grecji, Włoch, Polski, Chin, Francji, Meksyku czy Australii.

To nie tylko świetny sposób na spędzenie wolnego czasu, ale i lekcja historii. Ale na tym nie koniec, ponieważ 2 listopada otwarta została tam nowa atrakcja. To Kraina Światła. Wystawę można oglądać do 27 lutego 2022 roku.

„Magiczna Podróż – kraina światła” to świat w pigułce

Świetlna instalacja zaciekawi nie tylko najmłodszych. Została zaprojektowana tak, aby zaintrygować zwiedzających w każdym wieku. Wybrano bowiem najciekawsze miejsca i symbole świata. Obiekty oświetlone tysiącami świateł przyciągają wzrok, zachwycają, ale i edukują, bowiem to walor dydaktyczny jest tu istotny. Aby ułatwić poznawanie poszczególnych obiektów najmłodszym gościom parku, w figurach zamontowano głośniki, z których płynie głos lektora opowiadający o danych krajach. 

 

 

Figury zaprojektowała i wykonała firma ADAL Christmas Trees & Decorations z Koziegłówek. Instalacje wzbogacone zostały o efekty audiowizualne. Co więcej zapewniają też możliwość interakcji z odbiorcą. W proces tworzenia każdego projektu włączeni są doświadczeni technolodzy oraz graficy. Dzięki temu dekoracje zapewniają niezapomniane wrażenia.

Jeden dzień, sześć krain

Pierwszym przystankiem na trasie są Chiny, a więc kraj 31 razy większy od Polski. Na wystawie zaprezentowano m.in. Bramę Torii, która co prawda stanowi symbol Japonii, ale w Chinach również wierzy się w jej moc. To brama wiodąca do zaświatów, łącząca świat ludzi ze światem duchów. Zobaczymy też figurę kota maneki-neko, symbolizującego szczęście, a także wiele innych azjatyckich symboli. 

Idąc dalej docieramy do Afryki, która kojarzy się z bezkresną sawanną i pustynią. Spotkamy tu słonia, żyrafę, ale i króla zwierząt, czyli lwa. Jest też samochód, którym można wybrać się na safari. Na mapie pieszej wędrówki po świecie świetlnych instalacji nie mogło zabraknąć Polski. A jeśli nasza ojczyzna to krakowski Lajkonik, żubr rodem z Puszczy Białowieskiej, góralska ciupaga, kopalniany szyb czy słynne poznańskie koziołki – Pyrek i Tyrek. Co ciekawe, jedną ze świetlnych instalacji są skrzypce, bowiem uważa się, że zostały stworzone właśnie w kraju nad Wisłą. 

 

 

Kontynuując podróż wyruszamy do Australii, a tam przeżyjemy przygodę z kangurem, jaszczurką Agamą oraz papugą kakadu. Z krainy torbaczy przenosimy się prosto do Ameryki Północnej, gdzie czeka nas wycieczka do wioski indiańskiej.

Nie może zatem zabraknąć tipi, a o gorączce złota, jaka rozpętała się w Ameryce Północnej w połowie XIX wieku przypomni wagonik wypełniony złotem. Twórcy wystawy upamiętnili też Henry’ego Forda, ojca amerykańskiej motoryzacji.

 

 

Wędrówkę kończymy w Arktyce, docierając do zimnego bieguna północnego. Okazuje się, że ta skuta lodem kraina jest domem dla wielu zwierząt. Zobaczymy m.in. figurę niedźwiedzia polarnego, który może przemieszczać się z prędkością nawet 40 kilometrów na godzinę! Przeżyjemy też spotkanie z reniferem, znanym dzieciom z opowieści o świętym Mikołaju przemierzającym świat 6 grudnia. U kresu podróży zmęczony wędrowiec może odpocząć na lodowym tronie.

Słowem, w jednym miejscu skupiono najważniejsze symbole państw, bądź krain geograficznych reprezentujących wszystkie kontynenty, a wszystko zaprojektowano w świetlnej oprawie.

 

 

Kraina Światła w Inwałdzie: adres, cennik, godziny otwarcia

Park znajduje się przy ul. Wadowickiej 169 w Inwałdzie. Czynny jest od 2 listopada 2021 roku do 27 lutego 2022 roku codziennie od godz. 15.00 do godz. 21.00 (za wyjątkiem 24 i 25 grudnia 2021). Bilety wstępu w poniedziałek, wtorek, środę i czwartek kosztują 29 zł (ulgowy), 34 zł (normalny), 112 zł (rodzinny 2+2), z kolei w piątek, sobotę i niedzielę – 34 zł (ulgowy), 39 zł (normalny), 128 zł (rodzinny 2+2). 

Bilety można kupić poprzez stronę internetową parku bilety.parkminiatur.com oraz w kasie biletowej parku.

 

 

Cena biletu obejmuje:

– Zwiedzanie 5 Krain Świateł – Polska, Azjatycka Podróż, Afrykańskie Safari, Australia, Amerykańska Przygoda, Kraina Mrozu – Biegun Północny,
– Miniaturowy Świat w nowych świetlnych aranżacjach,
– Zabawę na karuzelach : Autoscooter, Kolejka Farma, Karuzela Beczułki,
– Wizytę w Komnacie Św. Mikołaja z możliwością wręczenia paczki dla dziecka (Komnata Św. Mikołaja czynna będzie od 16 listopada 2021).
– Konkursy organizowane przez organizatorów.

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .