Karp Przestrzenny na zatorskim rynku – FOTO

0 Marcin Cichowski  |   Turystyka  |   4 grudnia 2018

Na zatorskim rynku pojawił sie Karp Przestrzenny. Jest  to jeden z elementów wizualizacji Doliny Karpia, który został zrealizowany w ramach działań  Programu Operacyjnego “Rybactwo i Morze”.

Priorytet 4 to “Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej”. W tytule projektu czytamy: Utworzenie infrastruktury turystycznej oraz stworzenie Systemu Identyfikacji Wizualnej Doliny Karpia, propagujących dziedzictwo kulturowe na obszarze rybackim Doliny Karpia

Dominujacym kolorem dla Zatora jest kolor fioletowy. Wynika to z palety barw znajdujących się na znaku promocyjnym Dolina Karpia. Kolor fioletowy ma symbolizować: bogatą tradycję historyczną, dawne księstwo oświęcimskie i stolicę księstwa zatorskiego. Rodzinne centrum rozrywki.

Piktogram dla Zatora to korona książęca

Inicjatorem jest Stowarzyszenia Dolina Karpia. Takie same karpie pojawią się także w  pozostałych gminach tworzących  Dolinę Karpia.

“Celem tej inicjatywy jest zbudowanie silnej marki terytorialnej w oparciu o gminy współtworzące Stowarzyszenie Dolina Karpia, aby zbudować spójną tożsamość regionu w oparciu o bogatą różnorodność i jednorodną identyfikację wizualną” – informują organizatorzy akcji – “Każda gmina musi mieć swoją rozpoznawalną tożsamość, ale jednocześnie budować markę parasolową Doliną Karpia”.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .Archiwa