Jak zostać piratem z Karaibów? – Spotkanie przy globusie z Piotrem Kilianem

Jola Wodniak  |   Kultura i rozrywka,Turystyka  |   30 maja 2023 05:46
Udostępnij

9 czerwca o godzinie 18 w Oświęcimskim Centrum Kultury odbędzie się spotkanie z Piotrem Kilianem – „Jak zostać piratem z Karaibów?”.


„Zapraszamy gorąco na szybki kurs: Jak zostać piratem z Karaibów. W programie: sztorm na środku oceanu, zabójcza flora i fauna oraz poradnik, co zrobić, gdy zostanie się nielegalnym imigrantem z pustą sakiewką w państwie wyspiarskim” – zapraszają organizatorzy.

W drugiej części spotkania uczestnicy spotkania pozostaną w rejonie Morza Karaibskiego. Gość opowie trochę o życiu w najtańszej i najniebezpieczniejszej dzielnicy Mexico City, kulcie Santa Muerte, meksykańskich wiedźmach, robieniu tatuaży w dżungli i nauce surfingu. 

„Co może pójść nie tak?” – pyta przekornie Piotr Kilian.

Piotr Kilian

„Pirat Dyplomata”, góral z Beskidów (Istebna), który przypadkiem został piratem z Karaibów. Swoje podróże zaczął od kupienia biletu na Jamajkę. Rok później przepłynął jachtem Ocean Atlantycki z Afryki na Grenadę, po czym kontynuował swoją przygodę na Morzu Karaibskim, by po kilku miesiącach tam powrócić i rozpętać niezły Meksyk!

Nie straszne są mu także długodystansowe szlaki górskie i nietypowe wyzwania z nimi związane: przez ostatnie kilkanaście miesięcy przeszedł w warunkach zimowych trzy najdłuższe w Polsce, z czego GSB za 8,60 zł, GSS charytatywnie w czapce Świętego Mikołaja, a także dokonał pierwszego i jedynego zimowego przejścia tam i z powrotem (900 km) Niebieskiego Szlaku Granicznego, uznawanego za „Najdzikszy Szlak w Polsce”. Ma na koncie również przejście pustyni na Bliskim Wschodzie i zimowe działania za Kołem Podbiegunowym.

Z wykształcenia specjalista od bezpieczeństwa narodowego i międzynarodowego, ale jak sam twierdzi: pościgi i wybuchy go nudzą, dlatego woli pisać i podróżować. Robi to w swoim stylu: z adrenaliną i niskobudżetowo odwiedził przez ostatnie 5 lat prawie 40 państw. 

Jest też dyrektorem Beskidzkiego Festiwalu Podróżników oraz współzałożycielem stowarzyszeń: Główny Szlak Beskidzki i Instytutu Śląska Cieszyńskiego.

 

 

Najnowsze realizacje wideo