Jak będzie wyglądał park kieszonkowy?

0 Redakcja FO  |   Fakty,Turystyka  |   8 grudnia 2018

Muzeum Żydowskie w Oświęcimiu zaprasza na prezentację projektu kieszonkowego Parku Pamięci, która odbędzie się we wtorek 18 grudnia w Cafe Bergson.

Wielka Synagoga w Oświęcimiu była przez lata miejscem, wokół którego koncentrowało się życie społeczności żydowskiej, zamieszkującej nasze miasto od XVI w.

“Ta największa bożnica została doszczętnie spalona w listopadzie 1939 r. przez Niemców. Pozostał po niej tylko pusty plac w centrum miasta, przy ulicy Berka Joselewicza, który teraz ma szansę stać się kieszonkowym parkiem pamięci” – informują organizatorzy – “Centrum Żydowskie w Oświęcimiu podjęło właśnie starania, aby to historyczne miejsce zostało upamiętnione w należyty sposób”

W miejscu po Wielkiej Synagodze powstanie dedykowana jej specjalna pamiątkowa instalacja w otoczeniu zieleni. Kieszonkowy Park Pamięci będzie łączył funkcję upamiętnienia z przestrzenią do refleksji i wypoczynku dla mieszkańców i turystów zwiedzających miasto. Park stanie się także miejscem edukacji o wielokulturowym dziedzictwie Oświęcimia dla polskiej i zagranicznej młodzieży coraz liczniej odwiedzającej Oświęcim.

Autorami projektu są Bartosz Haduch, Łukasz Marjański (NArchitekTURA, Kraków) oraz Magdalena Poprawska (Imaginga Studio, Kraków). Magdalena Poprawska i Bartosz Haduch będą również na tym spotkaniu.

Wstęp na spotkanie, które rozpocznie się o godzinie 18 jest bezpłatny.

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .Archiwa