Gdzie warto udać się na wakacje na Dominikanie?

Materiał sponsorowany  |   Turystyka  |   30 grudnia 2020 19:02

Wakacje na Dominikanie to spełnienie marzeń wszystkich miłośników Karaibów. Rajska wyspa obfituje w wybrzeża ze śnieżnobiałym piaskiem, rosnącymi pochyło palmami i turkusową, przejrzystą wodą Morza Karaibskiego.

Dominikana to kraj o bogatej historii oraz licznych zabytkach sięgających czasów kolonialnych. Sezon turystyczny trwa tam od listopada do marca, a także w lipcu i sierpniu. Gdzie warto wówczas udać się na wakacje?

Dominikana wakacje – niezapomniany, egzotyczny wypoczynek w Punta Cana

Dla osób, które rozważają wakacyjne destynacje takie jak Dominikana last minute może stanowić kuszącą propozycję. Szczególnie popularna dla takich ofert miejscowość turystyczna Dominikany to Punta Cana. Znajdują się w niej bajeczne plaże Playa Punta Cana i Playa Macao – jedne z najbardziej zadbanych i najbezpieczniejszych na wyspie. Można cieszyć tam bezchmurnym niebem, aksamitnym w dotyku piaskiem i oczywiście idealnie przejrzystą, szmaragdowo-turkusową wodą. W razie potrzeby schronienie przed słońcem dają rosnące bezpośrednio na plaży pochyłe palmy.

W Punta Cana mieści się Park Narodowy Laguna Hoyo Azul. Oprócz rajskich plaż to zdecydowanie jedno z najpiękniejszych miejsc na Dominikanie. Wybierając się na spacer z przewodnikiem, można podziwiać uroki tropikalnej dżungli z egzotycznymi roślinami. Zamieszkują ją liczne gatunki ptactwa i innych zwierząt. W głębi parku narodowego kryje się słynne, szmaragdowe jezioro między skałami.

Dla miłośników sportów wodnych dobrym pomysłem może być odwiedzenie plaży Playa Uvero Alto. Ze względu na duże fale morze stwarza tam idealne warunki do uprawiania windsurfingu oraz kitesurfingu. Rodziny z dziećmi zainteresować może Ocean World Adventure Park w Punta Cana. To największy park wodny na Dominikanie, gdzie zyskuje się szansę podziwiania pokazów lwów morskich, nurkowania w rafie koralowej, a także pływania z delfinami i płaszczkami.  Dla osób, dla których celem podróży jest Dominikana wakacje z pewnością będą więc niezapomniane.

Dominikana last minute – atrakcje warte wypróbowania w Santa Barbara de Samana

Wielu turystów wybierających się na Dominikanę jako cel swojej podróży wybiera także położone dalej na północ miasto Santa Barbara de Samana. To nadmorskie miasteczko z efektowną promenadą i infrastrukturą. Można wyruszyć z niego na pobliską plażę Cayo Levantado. Nieopodal Samany mieści się Park Narodowy Los Haitises porośnięty lasami namorzynowymi.

W parku podziwiać można jaskinie wapienne z historycznymi piktogramami Indian Taino. Samana słynie z możliwości zobaczenia humbaków w ich naturalnym środowisku. Popularny kierunek turystyczny dla osób nocujących w hotelu w Samanie to również wyprawa nad Wodospady Salto El Limon. Szczególnie efektowna jest podróż konno z udziałem przewodników.

Ponieważ w przypadku odległych wysp takich jak Dominikana wakacje są wyjątkowo trudne do zaplanowania, szczególnie warto skorzystać z fachowej pomocy zaufanego biura podróży. To gwarancja dostosowania jak najlepszej oferty: dogodnych lotów oraz najbardziej komfortowego pobytu w hotelu. Pracownicy biura podróży stanowią wiarygodne źródło informacji na temat najciekawszych wakacyjnych atrakcji dostosowanych do indywidualnych potrzeb każdego turysty.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Zaszczepisz się przeciwko COVID-19?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .