Ekskluzywne wakacje na Seszelach

Materiał sponsorowany  |   Turystyka  |   31 marca 2021 18:35

Wyspy Seszeli uważane są za jedne z najpiękniejszych na świecie ze względu na wyjątkowy budulec – granit seszelski, który jest obecny na większości wysepek należących do tzw. Wysp Wewnętrznych.

Seszele to popularny wakacyjny kierunek dla Europejczyków, chociaż ze względu na ceny nie uświadczy się tu tłumów ludzi. Bez wątpienia jednak ten wyspiarski kraj to skarb na mapie Afryki, a na podróżnych czekają tu nie tylko zachwyty niemożliwie piękną naturą, ale i ciekawa kultura, historia oraz różnorodność miejsc, które można zwiedzić. 

Dlaczego warto wybrać się na Seszele?

Seszele położone są na Oceanie Indyjskim, na wschód od Morza Somalijskiego i wschodniego wybrzeża Afryki. Cały archipelag składa się z ok. 115 wysp i wysepek podzielonych na Wyspy Wewnętrzne i Wyspy Zewnętrzne ze względu na ukształtowanie, jak i geologiczne pochodzenie. Jak wspomnieliśmy, część wysp zbudowana jest z granitu, co stanowi wyjątek na skalę światową, ponieważ w dużej mierze wyspy powstają z koralowca. 

Zaledwie 33 z seszelskich wysp jest na stałe zamieszkane, a największa z nich, Mahe, skupia prawie 90% społeczeństwa. Seszele bardzo często nazywane są Wyspami Szczęśliwymi lub Galapagos Oceanu Indyjskiego. Osoby, które odwiedziły to miejsce mówią, że na Seszelach nie ma zwykłych krajobrazów, a każdy zakątek wygląda jak z pocztówki. Wakacje na Seszelach to niepowtarzalna szansa na odkrycie niezwykłego miejsca, do którego z pewnością będziecie chcieli wrócić.

Najpiękniejsze seszelskie wyspy

Pobyt na Seszelach można zorganizować na kilka sposobów, a jednym z nich jest spędzenie dwóch tygodni na trzech różnych wyspach. Wyspy i wysepki różnią się między sobą, a każda następna zachwyca jeszcze bardziej. Na każdej z nich dostępne są luksusowe hotele na Seszelach, które oferują serwis na najwyższym poziomie. Jakie seszelskie wyspy są najchętniej odwiedzane? Warto zwiedzić m.in. Mahe, La Digue, Praslin, Silhouette, Desroches i Felicite. Pobyt można także zorganizować na dwóch wyspach, a pozostałe zwiedzić za pomocą szybkiej łodzi – wszystko zależy od celu podróży – czy to upragniony urlop, czy podroż poślubna, 

Seszele zawsze będą dobrym wyborem! Zacznijmy od wyspy Praslin, czyli drugiej co do wielkości wyspy archipelagu, którą zamieszkuje ok. 7 tysięcy ludzi. Znajduje się tu Park Narodowy Praslin o powierzchni 324 ha, który wraz z rezerwatem przyrody Vallée de Mai stanowi miejsce występowania endemicznego gatunku palmy, lodoicji seszelskiej. Owoce tego drzewa są ogromne i kształtem przypominają ludzkie pośladki, przez co są popularnym celem sesji fotograficznych. Praslin porastają dziewicze lasy równikowe i można się tu poczuć jak w innym świecie.

 

 

Na tej wyspie znajdują się także przepiękne plaże, zwłaszcza te w Anse Lazio, schowane za wzgórzem, oraz bardziej dostępna Anse Volbert. Najlepszym miejscem na wypoczynek na Praslin jest pięciogwiazdkowy luksusowy hotel Raffles Seychelles, który oferuje gościom prywatne wille z basenami ukryte w środku tropikalnej dżungli. Przebywając na Praslin polecamy wybrać się na jednodniową wycieczkę na Cousin Island, która jest położona nieopodal. Wycieczkę można zarezerwować u lokalnych turoperatorów, a podczas niej zwiedzający mają okazję podziwiać dziewiczy las równikowy zamieszkany przez zagrożone wyginięciem gatunki ptaków, które występują wyłącznie na Seszelach. Kolejną wyspą, na której warto się zatrzymać jest malutka, ale zachwycająca La Digue. 

Znana przede wszystkim z absolutnie magicznej zatoki Anse Source d’Argent pokrytej olbrzymimi granitowymi skałami usianymi na plaży i przy brzegu. To doskonałe miejsce nie tylko na wypoczynek, ale i sesję zdjęciową. Na La Digue warto zatrzymać się w hotelu Le Domaine de L’Orangeraie. Natomiast jeśli szukacie miejsca, w którym oderwiecie się od całego świata to wyspa Desroches porośnięta palmami kokosowymi i luksusowy hotel Four Seasons będą strzałem w dziesiątkę. Na Desroches nie uświadczy się tłumu turystów, a dzikie plaże stwarzają okazję do organizowania romantycznych pikników. 

Kiedy warto wybrać się na Seszele?

Seszele leżą w strefie klimatu tropikalnego, który charakteryzuje się występowaniem dwóch pór roku, suchej i deszczowej. Przez cały rok temperatura na Seszelach jest wysoka, ale klimat łagodzi morska bryza i powietrze nie jest ekstremalnie wilgotne, a słonce nieznośnie gorące. Rzadko występują tu tropikalne burze czy tornada. Na Seszelach nie ma także jadowitych zwierząt oraz komarów przenoszących malarię. 

W których miesiącach zatem trwa sezon na Seszele? Najlepszy czas na podróż przypada od kwietnia do listopada, w trakcie pory suchej. W tych miesiącach pogoda na wyspach jest bardzo przyjemna, ocean ciepły i panują świetne warunki do snorkelingu. Taki urlop warto zaplanować odpowiednio wcześniej i poprosić o najkorzystniejsze oferty na luksusowe wakacje z Planet Escape. Nie polecamy natomiast podróży na Seszele w grudniu, styczniu i lutym, wówczas trwa tutaj pora deszczowa. 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Czego najbardziej Ci brakuje w lockdownie?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .