Do Pragi pociągiem Leo Express już nie pojedziesz

Jola Wodniak  |   Fakty,Turystyka  |   10 września 2018 06:00

Czeski przewoźnik Leo Express zawiesza kursowanie prywatnych pociągów na trasie Kraków-Praga. Od 8 października połączenie firma będzie realizować autobusami. 

Połączenia z Krakowa do Pragi i w odwrotnym kierunku Leo Express uruchomił 20 lipca. Pociągi zatrzymują się na kilkunastu stacjach pośrednich. W powiecie oświęcimskim – w Zatorze i Dworach.  

Przewoźnik uspokaja  

Pociągi nie będą kursować tylko i wyłącznie między 9 października, a 29 listopada” – informuje Fakty Oświęcim Peter Jančovič, prezes Leo Express – „Przerwa jest spowodowana pracami torowymi i z tym związanymi ograniczeniami”.  

Zmniejszenie prędkości pociągów sprawi, że Leo Express nie będzie już na trasie konkurencyjny wobec autobusów.  

„Od 30 listopada pociągi Kraków – Praga przez Dwory i Zator będą znów bedą kursować – tak jak do tej pory, to znaczy w poniedziałki i w soboty do Pragi i w piątki i niedziele z powrotem” – dodaje Peter Jančovič.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .