Co trzeba zrobić chwilę przed, a co zaraz po zakupie kampera?

0 Materiał sponsorowany  |   Turystyka  |   26 kwietnia 2019 11:27

Stało się: decyzja o zakupie kampera została podjęta. Już niedługo będziesz mógł planować podróż, jeszcze tylko ostatnie formalności.

W tym artykule przypominamy o kwestiach, które są niezwykle istotne z punktu widzenia kupującego, a o których można bardzo łatwo zapomnieć, będąc zestresowanym i uradowanym całą sytuacją. Niestety jakiekolwiek przeoczenie może nas potem kosztować dużo nerwów i pieniędzy. Sprawdź, co powinno się zrobić zanim podejmie się decyzję o zakupie kampera, a co zaraz po dokonaniu transakcji.

Przed zakupem kampera

Nie oszukujmy się – osoba dopiero co rozpoczynająca swoją przygodę z caravaningiem, która nigdy wcześniej nie wypożyczała ani nie kupowała kampera, niekoniecznie musi wiedzieć, jakie standardy powinien on spełnić. Dlatego najlepiej już na pierwszych oględzinach pojazdu wybrać się wspólnie z jego właścicielem do serwisu kamperów, gdzie przeprowadzony zostanie przegląd techniczny. Wtedy będzie czarno na białym, w jakim rzeczywiście jest on stanie.

Warto też wcześniej zważyć kamper. Pozwoli nam to zweryfikować, czy waga wpisana w dowodzie rejestracyjnym jest rzeczywistą. Jeśli nie, przy każdym przeglądzie technicznym czy podczas kontroli drogowej mogą czekać nas spore kłopoty.

Po zakupie kampera

Zakup kampera to spora inwestycja, dlatego warto zatroszczyć się o wtopiony w pojazd kapitał. Konieczny jest zatem zakup pakietu ubezpieczeniowego, który uchroni właściciela od konsekwencji nieszczęśliwych zdarzeń.

Podczas podróży kamperem możemy stać się uczestnikami kolizji drogowej, co wiąże się ze stratą, czy to finansową czy osobistą. Ale niemiła niespodzianka może spotkać nas nie tylko na drodze, również na kempingu mogą czyhać na nas pułapki. Jeśli nasz kamper padnie łupem złodzieja lub przypadkowo zostanie zaprószony w nim ogień, poniesione straty trzeba będzie sfinansować z własnej kieszeni. Dlatego właśnie każdy właściciel kampera powinien wykupić pakiet ubezpieczeń (np. tutaj: https://www.motorhomeprotect.co.uk/motorhome-insurance/), by być i czuć się bezpiecznym na drodze i poza nią.

Kliknij tutaj: https://www.motorhomeprotect.co.uk/campervan-insurance/ i dowiedz się więcej o polisach dedykowanych kamperom. Pod wskazanym adresem znajduje się szczegółowy wykaz tego, jakie sytuacje losowe obejmuje oferta.

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa