90. lata Oświęcimia – FILMY

0 Redakcja FO  |   Fakty,Turystyka  |   27 grudnia 2019 11:47

Przedstawiamy archiwalne filmy z szafy Mirka Ganobisa. Warto zobaczyć jak Oświęcim wyglądał w latach 90. Zdjęcia wykonał  Tomek Dyrkacz.

„Obiecałem kiedyś, że wymyślę coś ekstra i sądzę, że nadszedł ten czas. Zapomniany Oświęcim, historia naszego miasta z lat 90. Bez obróbki bez ściemy tak było naprawdę” – zachęca Mirosław Ganobis do obejrzenia filmu.

Mirek Ganobis urodził się w 1970 roku w Oświęcimiu. Jest miłośnikiem historii ziemi oświęcimskiej, od wielu lat popularyzator jej dziejów. Założyciel nieformalnej grupy Bunkrowcy Oświęcim, pomysłodawca filmów „Oświęcim-Auschwitz – na styku dwóch światów” z 2016 roku, „Oświęcimski Kartel Rybny” z 2018 roku oraz „Oświęcim-Praga”, który swoją premierę będzie miał w 2020 roku.

Prezentujemy pierwsze cztery ujęcia Oświęcimia:

 

 

 

 

Zobacz również:

Powstaje film o fabryce samochodów w Oświęcimiu – FILM, FOTO

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa