Zimowa odzież BHP – co wybrać na chłodną pogodę?

Materiał sponsorowany  |   Styl życia  |   20 stycznia 2021 11:49

Pracownicy wykonujący swoje obowiązki na zewnątrz podczas chłodnych miesięcy muszą zostać wyposażeni przez pracodawcę w odpowiednią odzież. Co wybrać? Gdzie można ją zakupić?

Ubrania robocze, określane również jako ubrania BHP, powinny być przekazane pracownikom przez pracodawcę wtedy, gdy podczas pracy może on zniszczyć albo zabrudzić swoje prywatne ubrania. Także jest to konieczne wtedy, gdy wymaga tego aura. Na chłodne miesiące zimy pracownicy wykonujący swoje obowiązki na zewnątrz powinni zatem otrzymać odzież ocieplaną.

Zimowa odzież BHP

Ocieplana odzież robocza tworzona jest specjalnie z myślą o wymagających warunkach, gdy temperatura spada poniżej zera. Wtedy konieczna jest dodatkowa ochrona przed chłodem. Zimowe ubrania robocze są wykonane z materiałów, które zabezpieczają przed niskimi temperaturami, a także przed wilgocią, wiatrem, aby dzięki temu zapewnić pracownikom właściwy komfort termiczny.

Najczęściej stosuje się wtedy specjalne warstwy ocieplenia, na przykład w formie włókniny, wypełnienia puchowego, a także materiały jak polar, które znane są ze swoich właściwości termoizolacyjnych. W przypadku odzieży wierzchniej najczęściej stosuje się specjalne powłoki zabezpieczające przed przenikaniem wiatru oraz przemakaniem.

Ubrania BHP na zimę – rodzaje

Do kategorii zimowych ubrań BHP zalicza się szeroka gama produktów, dlatego mogą być one dopasowane do konkretnego stanowiska pracy. Przykładowe rodzaje zimowej odzieży BHP:

– kombinezony robocze

– kurtki robocze

– bluzy i polary

– spodnie do pasa i ogrodniczki

– bielizna termoaktywna

Aby odzież ta mogła zapewnić właściwy stopień ochrony przed chłodem, musi być dobrze dopasowana zarówno do konkretnego stanowiska pracy i jego wymagań, jak i do sylwetki pracownika. Zbyt duża lub zbyt mała odzież robocza nie zapewni odpowiedniej wygody.

Gdzie kupić ubrania robocze dla pracowników?

Zakupienie odzieży zimowej dla pracowników leży po stronie pracodawcy, dlatego to on powinien ją wybrać, a potem zamówić. Tutaj z pomocą przychodzi dobry sklep z odzieżą BHP prowadzący sprzedaż tego typu wyposażenia. Zamówienia można składać również w internetowych sklepach BHP. Sklepy BHP mogą zaoferować swoim klientom pełną gamę produktów na każdą porę roku i przeznaczonych na każde stanowisko pracy.

To nie tylko odzież dedykowana dla mężczyzn, lecz też dla kobiet. Duży wybór różnych marek i modeli umożliwia dopasowanie takiego wyposażenia na zimę, które będzie mogło zapewnić pracownikowi maksymalną ochronę przed chłodem i jednocześnie komfortową pracę w tak wymagających warunkach.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Zaszczepisz się przeciwko COVID-19?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .