Zasada działania kondensatora tlenu

Materiał partnerski  |   Styl życia  |   10 czerwca 2021 15:34

Najważniejszym elementem do życia jest tlen, bez którego już po paru minutach pojawi się groźne dla zdrowia niedotlenienie mózgu i wszystkich komórek.

Po kilkunastu minutach pozbawienia tlenu organizm nie jest już w stanie funkcjonować i człowiek po prostu umiera. W przypadku wielu jednostek chorobowych nieoceniona jest kuracja stężonym tlenem. Obecnie można przeprowadzać tlenoterapię w warunkach domowych, do czego służy kondensator tlenu.

Co warto wiedzieć na temat koncentratora tlenu?

Kondensator tlenu jest sprzętem medycznym generującym powietrze bogate w tlen, stanowi on co najmniej 90%. Zasysa tlen z otoczenia, następnie podnosi jego stężenie i eliminuje pozostałe związki. W efekcie pacjent wdycha powietrze o podniesionej zawartości tlenu. Każdy kondensator tlenu ma wbudowane dwa cylindry, które wypełnia się absorberem w postaci zeolitu. Jest to mieszanka zdolna do pochłaniania azotu znajdującego się w powietrzu. Przefiltrowane powietrze trafia do cylindrów z zeolitem, w których azot zostaje zaabsorbowany, pozostaje tylko skoncentrowana dawka tlenu. Powietrze wytworzone przez urządzenie jest nie tylko bogate w tlen, ale też nawilżone. Podaje się je pacjentowi za pomocą specjalnej maski tlenowej lub kaniuli. 

Kupić czy wynająć kondensator tlenu?

Kondensator tlenu można oczywiście kupić, dzięki czemu będzie miało się go na własność (istnieje możliwość późniejszej sprzedaży, gdy przestanie być potrzebny). Jeśli ktoś wymaga długoterminowej tlenoterapii lub musi codziennie przyjmować stężony tlen, to będzie to najlepsze rozwiązanie. Przykładem są osoby borykające się z astmą lub innymi chorobami układu oddechowego o charakterze chronicznym. Nowe urządzenie jest na gwarancji, posłuży użytkownikowi przez długi czas. Można liczyć na bezawaryjną pracę. Trzeba jednak wydać jednorazowo sporo pieniędzy, koniecznością staje się wymiana filtrów na własny koszt i okresowe przeglądy. Tańszym rozwiązaniem będzie wypożyczalnia koncentratorów tlenu, dzięki której można wynająć koncentrator tlenu na określony czas za niewielką opłatą, po czym zwrócić go, gdy nie będzie już potrzebny. Oferowane kondensatory tlenu są wysokiej jakości, renomowanej marki, o wysokiej koncentracji tlenu, niskim zużyciu prądu i cichej pracy. 

Oferowane przez wypożyczalnię kondensatory są w pełni sprawne, serwisowane, gotowe do użycia. Można też liczyć na szkolenie z zakresu jego obsługi, co jest kolejną zaletą. Oczywiście zawsze istnieje ryzyko wystąpienia jakieś awarii urządzenia, ale wypożyczalnia szybko się tym zajmie i wymieni aparat tlenowy na inny. Nie będzie trzeba czekać na naprawę, co byłoby niezwykle problematyczne w przypadku osoby potrzebującej codziennie tlenoterapii. Wynajem kondensatora tlenu to świetna opcja dla osób, które chcą przyjmować stężony tlen w warunkach domowych przez określony czas, czyli przez kilkanaście tygodni lub miesięcy. Sprzęt zostanie dostarczony i zainstalowany przez firmę wynajmującą. Użytkownik otrzyma cały zestaw akcesoriów, które umożliwią swobodne korzystanie z domowej tlenoterapii. Można również liczyć na fachowe doradztwo w doborze odpowiedniego modelu urządzenia. Istnieje też możliwość wymiany aparatu tlenowego na inny model, zgodnie ze zmieniającymi się potrzebami.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz wakacje?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .