Zapisz się na mammografię

Jola Wodniak  |   Fakty,Styl życia  |   17 listopada 2023 05:11

Od 1 listopada program profilaktyki raka piersi oferuje mammografię dla kobiet w szerszym przedziale wiekowym, o 10 lat dłuższym.

Bez względu na miejsce zamieszkania, każda kobieta od 45 do 74 lat ma teraz dostęp do bezpłatnych badań mammograficznych bez konieczności posiadania skierowania lekarskiego.

Bezpłatne badania w ramach programu NFZ obejmują kobiety od 45 do 74 lat, ubezpieczone, które spełniają jedną z dwóch prostych kryteriów: nie miały mammografii w ciągu ostatnich 24 miesięcy lub należą do grupy ryzyka (historia raka piersi w rodzinie lub mutacje genów BRCA1/BRCA2), otrzymując pisemne wskazanie do powtórnego badania.

LUX MED zachęca do udziału w mobilnych pracowniach mammograficznych:

– Oświęcim – 5 grudnia, w godzinach 10 – 16.10, przy markecie Kaufland, ul. Królowej Jadwigi 11

– Brzeszcze – 6 grudnia, 10:00-16:00, na parkingu Klubu Sportowego Górnik, ul. Ofiar Oświęcimskich

„Szczególnie zapraszamy panie urodzone w latach 1974-1978, które dotychczas nie korzystały z badań, oraz panie urodzone w latach 1949-1953, które mogą powrócić do programu” – zachęca Anna Niemirska z LUX MED Diagnostyka.

Mammografia to kluczowe narzędzie w zwalczaniu raka piersi, umożliwiając wykrycie zmian niewidocznych podczas samokontroli. Wczesna diagnoza to prawie 100% pewność powrotu do zdrowia.

Udział w programie to gwarancja szybkiej ścieżki diagnostyki i leczenia. 

Rejestracja

Jest możliwa pod numerem telefonu 22 880 90 80 (wew. 3). Warto od razu przygotować dowód osobisty i wyniki poprzednich badań. 

 

 

Więcej informacji na www.luxmed-diagnostyka.pl oraz www.pacjent.gov.pl

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

.
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . .