Wypożyczalnia rowerów rehabilitacyjnych w Oświęcimiu otwarta – FOTO

Marcin Cichowski  |   Styl życia  |   28 września 2018 14:25

Darmowa wypożyczalnia rowerów rehabilitacyjnych w Oświęcimiu już otwarta. To już piąta wypożyczalnia fundacji Eco Textil w województwie małopolskim.

Jak to możliwe, że fundacja zajmująca się zbiórką odzieży funduje rowery dla niepełnosprawnych? Zasada jest prosta – zysk z przetworzenia zużytych tekstyliów jest inwestowany w otwieranie kolejnych wypożyczalni.

Przy Dziennym Domu Pomocy przy ulicy Czecha 8 została uruchomiona  wypożyczalnia trójkołowych rowerów. Wypożyczyć można rowery w trzech rozmiarach: dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. To już piąta wypożyczalnia fundacji Eco Textil w woj. małopolskim. Aktualnie rowery rehabilitacyjne można wypożyczyć m.in. w Krakowie, Olszynach i Rabce Zdrój.

Aktywność dla każdego

Trójkołowe rowery doskonale nadają się zarówno do rehabilitacji, jak i aktywnego wypoczynku. Są to stabilne i wygodne w użytkowaniu rowery  rehabilitacyjne o specjalnej konstrukcji, umożliwiające prowadzenie aktywnego stylu życia osobom dotkniętym niepełnosprawnością. Wypożyczalnia działa na zasadzie „z ręki do ręki”- osoby poprzez kontakt z koordynatorem będą wzajemnie przekazywać sobie rowery, bez konieczności każdorazowego przewożenia ich do wypożyczalni.

Oddając odzież, pomagasz przełamywać bariery

Jak to możliwe, że fundacja zajmująca się zbiórką używanych tekstyliów funduje rowery rehabilitacyjne?

„Eco Textil od lat łączy działalność charytatywną z ochroną środowiska. Odzież zebrana do specjalnych pojemników jest w 100 procent poddawana recyklingowi” – informuje Fakty Oświęcim Anna Ryczkowska z agencji PR –Zysk z przerobu zużytych tekstyliów inwestowany jest w zakup rowerów, z których z łatwością mogą korzystać osoby z niepełnosprawnościami”.

Więcej informacji pod nr telefonu 33 8411780

Fundacja stale poszukuje osób, które chciałyby pomóc promować inicjatywę i nowych koordynatorów akcji. Chętni mogą zgłaszać się na fundacja@ecotextil.pl 

Więcej informacji na ecotextil.pl

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .