Wylecz cukrzycę dietą

Materiał sponsorowany  |   Fakty,Styl życia  |   16 listopada 2021 05:00

15 listopada obchodziliśmy ŚWIATOWY DZIEŃ WALKI Z CUKRZYCĄ, a ponieważ ta choroba nazywana jest pierwszą niezakaźną epidemią współczesności 8.11 rozpoczęliśmy w naszym Centrum Dietetycznym Naturhouse w Oświęcimiu akcję profilaktyczną „na celowniku CUKRZYCA”. 

Główną naszą misją jest reedukacja żywieniowa, dlatego chcemy zwiększać świadomość Polaków dotyczącą przyczyn, objawów, sposobów leczenia, dietoterapii oraz powikłań w cukrzycy.

Cukrzyca to niebezpieczna, podstępna i cicha choroba, która atakuje dając niejednoznaczne symptomy. Jest to choroba cywilizacyjna dotykająca coraz większą ilość osób. Prognozuje się iż w 2030 roku na ziemi będzie ok. 550mln diabetyków.

Czy wiesz, że:

– co 11 dorosły na świecie ma zdiagnozowaną cukrzycę,

– co 6 sekund umiera osoba z powodu cukrzycy i jej powikłań,

– 1 na 4 osoby powyżej 60 roku życia w Polsce ma zdiagnozowaną cukrzycę.

Przyczynami cukrzycy jest niezdrowa dieta, przetworzona żywność, brak ruchu, stres oraz skłonności genetyczne. Cukrzyca typu 1 to choroba autoimmunologiczna, na którą nie mamy wpływu, za to cukrzyca typu 2 jest tylko i wyłącznie konsekwencją nieprawidłowego odżywiania, nadwagi i otyłości.

Wprowadzając odpowiednią dietę można ograniczyć rozwój choroby i skutecznie się przed nią bronić. Podstawą diety jest dobór produktów o niskim indeksie glikemicznym, czyli takich, które nie powodują skoków poziomu insuliny we krwi. Węglowodany z takich produktów uwalniane są powoli, dostarczając energii na dłużej. Produkty o wysokim indeksie glikemicznym sprzyjają rozwojowi nadwagi oraz powodują nagłe i krótkotrwałe skoki insuliny we krwi co prowadzi do zaburzeń pracy trzustki i powstania cukrzycy.

 

Tabele uwzględniające niski, średni i wysoki indeks glikemiczny otrzymasz podczas konsultacji w naszym gabinecie. Włączając regularną aktywność fizyczną zmniejszasz ryzyko zachorowania.

Pamiętaj o badaniach

Musisz być świadomy, że jeśli ktoś z najbliższej rodziny choruje bądź chorował na cukrzycę – TY jesteś w grupie RYZYKA. Regularne badania poziomu cukru we krwi mogą Cię ochronić przed chorobą.

Nieleczona cukrzyca może doprowadzić do wielu powikłań np. uszkodzenie siatkówki oka, uszkodzenie nerek, uszkodzenie układu nerwowego, stopy cukrzycowej, miażdżycy, zaburzenia erekcji a nawet śmierci. Dlatego tak ważna jest profilaktyka, aby zapobiegać chorobie i eliminować czynniki ryzyka.

W Centrum Dietetycznym Naturhouse w Oświęcimiu możesz skorzystać z BEZPŁATNYCH konsultacji z dietetykiem, sprawdzisz czy twoja waga jest prawidłowa oraz ile tkanki tłuszczowej i wody metabolicznej znajduje się w Twoim organizmie. Poprzez wywiad zdrowotny przeanalizujemy czy Twoje nawyki żywieniowe sprzyjają zachorowaniu na cukrzycę, otrzymasz również wskazówki jak powinieneś się odżywiać aby się skutecznie chronić. 

Umów się na wizytę, nie ma na co czekać

Centrum Dietetyczne Naturhouse – Oświęcim
ul. Sienkiewicza 9
Tel: 510 163 844
oswiecim.sienkiewicza@naturhouse-polska.com

Facebook.com/naturhouse.oswiecim

ZAPISZ SIĘ NA WIZYTĘ

Godziny otwarcia:
Poniedziałek: 9:00 – 19:00
Wtorek: 7:00 – 17:00
Środa: 9:00 – 19:00
Czwartek: 0:00 – 19:00
Piątek: 7:00 – 17:00

 

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .