Wrastające paznokcie? Biegiem do podologa

Materiał sponsorowany  |   Styl życia  |   26 listopada 2020 15:37

Wrastający paznokieć na pewno nie jest najprzyjemniejszą rzeczą, jaka może nam się przytrafić. Zaniedbanie tej przypadłości może spowodować pojawieniem się ziarniny.

Jest to bolesna dolegliwość, która w zaawansowanym stadium wymaga chirurgicznej interwencji, jednak nawet po zabiegu trzeba odpowiednio dbać o płytkę paznokcia poprzez odpowiednie go przycinanie, ponieważ problem może powrócić. Zachęcamy do lektury poniższego tekstu z którego dowiecie się jak odpowiednio zadbać o swoje paznokcie, również jak odpowiednio je leczyć.

Błędy doprowadzające do wrastających paznokci

We wstępie wspomnieliśmy, że problem wrastającego paznokcia często kończy się w gabinecie chirurgicznym, natomiast nie jest to rozwiązanie, które zamyka problem. Profilaktyka wrastających paznokci jest rzeczą, która wymaga interwencji podologa. Pamiętajmy jednak, że problem ten bardzo często pojawia się z naszej winy wskutek nieodpowiedniej higieny czy też najczęściej popełnionego błędu, czyli źle obcinanych paznokci jak za krótkie skracanie paznokcia czy też obcinanie go „na okrągło”.

Skutkiem nieumiejętnego obcinania paznokci może być pojawianie się bólu podczas chodzenia; w przypadku zaniedbania może pojawić się wydzielina w postaci ropy czy też ropy z krwią. Pamiętaj też, że chirurg, który wykona Ci resekcję klinową, bo tak ten zabieg się nazywa nie jest ekspertem od dbania o nie i częstą rzeczą jest naruszanie macierza paznokcia, co sprawi, że i tak nie unikniesz interwencji specjalisty.

We wstępnym stadium możemy próbować zwalczyć tę przypadłość domowymi sposobami (do których jednak nie zachęcamy, lecz czasem bywają skuteczne) tj. stosowanie płynów na wrastające paznokcie czy wycinanie wrastających części paznokcia po uprzednim dokładnym zmoczeniu stopy. Są to jednak sposoby, które nie dają pewności, oraz na dłuższą metę nie są efektywne.

Założenie klamry sposobem leczenia wrastającego paznokcie

Przewagą podologa nad chirurgiem jest to, że ma większą wiedzę dotyczącą pielęgnacji paznokcia, jak i ma większe narzędzia doprowadzające do braku nawrotu tej przykrej przypadłości. Szkolenia podologiczne pozwalają na rozwój wiedzy z tego zakresu i specjalizację.

Zastosowanie klamry, która od razu przynosi ulgę i co najważniejsze poprawi kształt Twojego paznokcia to najskuteczniejszy sposób. Jest to zabieg totalnie bezbolesny i w pełni bezpieczny polegający na usunięciu przeszkadzającego fragmentu i ochronie wału paznokciowego. Terapia może trwać od kilku tygodni do kilkunastu miesięcy. Obowiązkowe w tym czasie jest uczęszczanie na wizyty kontrolne, bo jest to warunkiem sine qua non w celu osiągnięcia odpowiednich efektów

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.