polecamy
Oświęcimskie Wieści z ratusza – FILM
„Warsztaty 10 lutego poprowadzi wykwalifikowana trenerka z warszawskiej Fundacji Feminoteka” – zapraszają organizatorzy – „Zgłoszenia przyjmujemy przez facebooka oraz na adres: cafe@ajcf.pl
Warsztaty dla dorosłych, dotyczące równości płci, które poprowadzi Ewa Rutkowska – wykwalifikowana trenerka z warszawskiej Fundacji Feminoteka. Osoby uczestniczące poznają konsekwencje stereotypowego podejścia do ról płciowych, przede wszystkim w obszarze przemocy wobec kobiet i dziewcząt, dowiedzą się jak stereotypy płciowe przyczyniają się do przemocy wobec kobiet i mężczyzn oraz jak ich unikać w swojej pracy i życiu prywatnym.
WenDo to metoda przeciwdziałania przemocy wobec kobiet i dziewcząt. Uczy jak w każdej sytuacji: w miejscu publicznym, na ulicy, w pracy, w domu, w szkole – przestać czuć się bezradną i bezbronną. Uczy także, jak reagować na przemoc. Wzmacnia poczucie pewności siebie i poczucie własnej wartości. Pomaga rozwiązywać konflikty, przełamać stereotypy i obawy, poczucie winy i wstyd.
WenDo wielkie znaczenie przywiązuje do asertywności. Wyraża się to przekonaniem, że nikt nie ma prawa naruszać naszych granic. Poznając swoje własne granice, uczymy się także szanować granice innych ludzi. WenDo jako sztuka samoobrony psychicznej pokazuje, jak ważna jest umiejętność rozwiązywania konfliktów, a przede wszystkim podtrzymywanie komunikacji, niezrywanie kontaktu. Jest to ważny aspekt WenDo jako profilaktyki przemocy.
„Aby trenować WenDo nie potrzeba siły ani nadzwyczajnej sprawności. Każda kobieta może nauczyć się skutecznie bronić. WenDo uczymy się dziewczynek od siódmego roku życia oraz kobiety starsze i niepełnosprawne” – informuje Fundacja Feminoteka – „Podczas WenDo nauczysz się najprostszych, ale zarazem najbardziej skutecznych technik, które nie wymagają miesięcy żmudnych ćwiczeń. Nauczysz się jak wykorzystywać własne słabe strony na swoją korzyść”.