Walczą z pluskwami, karaluchami, gryzoniami – FOTO

Materiał sponsorowany  |   Fakty,Styl życia  |   10 października 2019 06:08

Z komarami i kleszczami zmagamy się od wiosny do jesieni. Na problemy z pluskwami, karaluchami czy prusakami, a także z gryzoniami reagujemy przez cały rok.

Pluskwy są problemem, mimo że mamy XXI wiek. Te owady pasożytnicze żywią się krwią ssaków ciepłokrwistych i lubują się w krwi człowieka. Pasożyt atakuje zwykle nad ranem, gdy jego żywiciel jeszcze śpi. Ugryzione miejsca bardzo swędzą i zazwyczaj podlegają silnemu zaczerwienieniu. Pamiętajmy, że pluskwy atakują także nasze domowe zwierzęta.

Pluskwy – jak wyglądają?

Dorosłe pluskwy są czerwono-brązowymi, owalnymi, bezskrzydłymi owadami, o długości około 5-7 milimetrów. Dorosłe osobniki, które nie odżywiały się przez jakiś czas są koloru blado żółto-brązowego, ale po pełnym pobraniu krwi, przybierają ciemniejszą, mahoniowo-brązową barwę. Dorosła pluskwa ma charakterystyczny wygląd – przypomina rozmiarem, kształtem i kolorem pestkę jabłka.

Pluskwa ma trzy pary cienkich, ale dobrze rozwiniętych odnóży, wyposażonych w pazurki umożliwiające skuteczne przyczepienie się do gospodarza w czasie karmienia. Głowa jest krótka i szeroka, z parą dużych, złożonych oczu oraz parą dobrze widocznych czterosegmentowych czułek.

Pluskwy lubią drewno, papier i powierzchnie tkanin, dlatego w pierwszej kolejności należy szukać w miejscach, gdzie te materiały się znajdują.

Gdzie się pojawiają pluskwy?

Wiele osób twierdzi, że wystarczy sprzątać, aby uchronić się od inwazji pluskiew. O ile regularne i dokładne sprzątanie, zwłaszcza kuchni i łazienki, uchronić nas może przed szkodnikami, które żywią się resztkami pokarmowymi (jak np. prusaki i karaluchy), tak pluskwy w żaden sposób nie są zainteresowane naszym jedzeniem.

Jest im również obojętne, czy mieszkanie bądź dom są idealnie wysprzątanie, czy nie. Wiąże się to z faktem, że pluskwy są pasożytem ludzkim. Do życia potrzebują tylko i wyłącznie naszej krwi, nic więcej. Zatem wszędzie tam, gdzie są ludzie, mogą zjawić się pluskwy, a stan higieniczny i materialny danego miejsca nie ma nic do rzeczy.

Pluskwy żywią się krwią człowieka 

Do ataku dochodzi zwykle nocą, podczas snu żywiciela. Pluskwa lokalizuje swoją ofiarę dzięki wrażliwym czułkom wrażliwym na zapach lub ciepło ciała ssaków.  Reakcje na ukąszenia pluskiew mogą być różne. Niektórzy nie wykazują żadnej reakcji lub jest ona niewielka, podczas gdy u innych mogą powodować uczulenie lub inne silne dolegliwości i bezsenne noce.

 

Czy pluskwy przenoszą choroby?

Podobnie jak w przypadku innych insektów odżywiających się krwią, także przy kontakcie z pluskami istnieje – teoretyczna – możliwość przeniesienia wirusa zapalenia wątroby typu B (HBV) – jednak naukowcy zaznaczają, że konieczne są dalsze badania, które pozwolą stwierdzić czy wirus wyizolowany z pluskwy jest zakaźny.²

Insekt DDD likwiduje pluskwy bardzo szybko i skutecznie. Dezynsekcja obejmuje obszar najczęstszego bytowania owadów, czyli łóżka, szafy, miejsca pod wykładzinami i dywanami. Zwalczanie tych pasożytów jest wyzwaniem, ale nasza firma doskonale sobie nim radzi. Podobnie jak z prusakami czy karaluchami.

Inni, nieproszeni goście

Nieproszonymi gośćmi zarówno w domach prywatnych, jak i blokowiskach, bywają też gryzonie. Insekt DDD zwalcza szczury, myszy i inne gryzonie, a następnie usuwa je z obsługiwanych obiektów.

O naszej firmie warto też pamiętać wtedy, kiedy doskwierają nam komary i meszki. By spokojnie i przyjemnie spędzać czas na świeżym powietrzu, konieczne jest skuteczne zwalczanie tych uciążliwych owadów latających.

Kleszcze

No i jeszcze kleszcze, które mogą spowodować poważne choroby ludzi i zwierząt. Do niedawna panowało przekonanie, że kleszcz może użądlić, gdy chodzimy po lesie. Tymczasem te pajęczaki czają się w trawach i krzakach, znajdą nas więc także w miejskim parku, czy przydomowym ogródku.

Insekt DDD walczą z tymi pajęczakami w dwójnasób, w tym metodą biologiczną poprzez stosowanie larwicydów. Jest ona całkowicie bezpieczna nie tylko dla ludzi, ale także zwierząt domowych i dzikich.

 

 

Insekt DDD

Zakład Dezynfekcji Dezynsekcji i Deratyzacji Maciej Piesiur zaprasza do kontaktu, aby pozbyć się nieproszonych gości.

Zadzwoń:

609 439 246

insekt-ddd.pl

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa