Uczyły się walczyć ze stresem – FILM

Redakcja eFO  |   Fakty,Styl życia  |   2 grudnia 2018 20:26
Udostępnij

Kilkanaście Pań skorzystało z oferty grupy nieformalnej KobietON i wzięły udział w warsztatach „Wystąpienia publiczne. Jak sobie radzić ze stresem?”.

Podczas warsztatów, które odbyły się u patrona projektu – Fundacji Miasto Pracownia kobiety rozmawiały o różnych rodzajach stresu: eustresie i dystresie oraz ich konsekwencjach. Dowiedziały się, co dzieje się z ciałem w chwilach stresu i w jaki sposób można redukować nieprzyjemne doznania w ciele i w umyśle. Panie poznały też techniki relaksacji i nauczyły się prawidłowo oddychać.

Uczestniczki podczas jednego z zadań musiały podzielić się pierwszym wrażeniem na temat innych uczestników, co nie było łatwe, ale interesujące. Podczas wystąpień publicznych przecież występujący jest oceniany, trzeba zatem się z tym oswoić.

„Dziwne to było, jak inne osoby mówiły o mnie bardzo pozytywnie. Było to miłe i zadziwiające, ze naprawdę dużo się sprawdziło” – mówi jedna z uczestniczek warsztatów.

Praktyka czyni mistrza

Warsztat był mocno praktyczny, Panie bardzo współpracowały z Żanetą Rachwaniec-Szczecińską, prowadzącą spotkanie.

„Świetne zajęcia. Warsztaty rozwojowe to niewątpliwie nisza na rynku oświęcimskim i cieszę się, ze dziewczyny z KobietONu wpadły na ten pomysł” – mówi uczestniczka spotkania – „Szkoda, ze to już koniec projektu, mam nadzieję, ze będą kolejne warsztaty”.

Panie z KobietONu zapraszają na ostatnie spotkanie ich pierwszego projektu

„Zapraszamy we wtorek 4 grudnia o godzinie 18 na spotkanie z Martą Gierlińską, do sali kinowej w Planet Cinema w Oświęcimiu. Tym razem zapraszamy większą grupę kobiet” – mówi Faktom Oświęcim Magdalena Etmańska z grupy nieformalnej KobietON.

Spotkanie potrwa około dwóch godzin, a po nim grupa zaprasza na mały bankiet i nieformalne rozmowy w kuluarach kina.

Zapisać się na spotkanie można poprzez formularz

„Gorąco zachęcamy do uczestnictwa. Będzie też możliwość kupienia książki Marty w promocyjnej cenie” – dodaje Magdalena Etmańska.

Spotkanie było możliwe dzięki dofinansowaniu przez program FIO – Małopolska Lokalnie Południe.

 

 

Zobacz również:

KobietON – nieformalna (na razie) grupa z pasją