polecamy
Oświęcimskie Wieści z ratusza – FILM
Dzieci chętnie wykonywały palmę, były dumne z tego, że wykonały je własnoręcznie. Fot. Jola Wodniak
„Palmy i stroiki wyszły wszystkim przepięknie, każda była inna i niepowtarzalna. Dużo pozytywnych emocji wzbudziło też stanowisko krawieckie przygotowane przez Anię i Kasię z firmy Dwie Krawcowe – magia firan i pościeli” – cieszą się Katarzyna Heród i Dorota Zwolak z Fundacji Miasto Pracownia.
Podczas warsztatów panowała atmosfera absolutnego skupienia, ale raz po raz docierały do organizatorek okrzyki: „Zobacz, sama uszyłam tego zająca”, „Jednak umiem szyć”.
„Nie spodziewałyśmy się aż tylu gości, a punktualnie o godzinie 16 pracownia była już pełna. Na szczęście w międzyczasie udało się zorganizować dostawę bukszpanu i materiału starczyło dla wszystkich” – relacjonują Dorota i Kasia – „Bardzo cieszy nas fakt, że pojawiło się mnóstwo nowych osób, które miały okazję poznać naszą pracownię i to, czym się zajmujemy. Ci którzy już nas troszkę znają przyszli z ciastem, ciasteczkami, czymś do picia – co z kolei pokazuje, że czują się u nas po prostu dobrze. A to cieszy”.
Wydarzenie Miasto Pracownia na Wielkanoc pokazuje, jak wielka jest potrzeba tego typu działań. Działań ogólnodostępnych, bezpłatnych, skierowanych do wszystkich. W sobotnie popołudnie spotkała się w fundacji międzypokoleniowa grupa, od rodzin z dziećmi, poprzez młodzież, po seniorów.
„I to jest wspaniałe. Na podstawie pytań o kwietniowy grafik pracowni stwierdzamy, że chyba się wszystkim podobało. Podobną formułę wydarzenia planujemy z okazji 11 listopada, wprawdzie jeszcze dużo czasu, ale po edycji wielkanocnej już nie możemy się doczekać” – dodają organizatorki warsztatów.
Projekt Miasto Pracownia na Wielkanoc dofinansowany był przez Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu.